علت سوختن هارد دوربین مداربسته چیست؟ هنگام بروز این مشکل چیکار کنیم؟

علت سوختن هارد دیسک دوربین مداربسته

ما در این مقاله میخواهیم شما را با علت سوختن هارد دوربین مداربسته که به چه صورتی ممکن است رخ دهد آشنا کنیم.  

علت سوختن هارد دوربین مداربسته چیست؟

علت سوختن هارد دوربین مداربسته چیست؟

 علت سوختن هارد دوربین مداربسته به دلایل زیادی میسوزد، از جمله این دلایل اینه که خریداران معمولا میخواهند پول کمتری را برای برخی از قطعات دوربین مدار بسته بپردازند، همین باعث میشود از انواع هارد دیسک بی کیفیت استفاده کنند که دارای قیمت کمتری نسبت به دیگر هارد دیسک های قوی دارند و همین باعث میشود در مدت زمان کوتاهی دوربین هارد دوربین به سرعت بسوزد.

هارد دوربین مدار بسته باید از منبع تغذیه خوبی برخوردار باشد زیرا برق رسانی به هارد دارای اهمیت زیادی است اگر منبع تغذیه به درستی کار نکند علت سوختن هارد دوربین مداربسته خواهد شد، اگر هارد دیسک دوربین مدار بسته به هر دلیلی ضربه ببیند باعث میشود که خرابی در هارد دیسک به مرور مشخص شده و به سرعت بسوزد.

در شرایط جوی نامناسب نیز ممکن است هارد دیسک دچار مشکل شود مثلا ممکنه آب وارد آن شود، یا در مکانی دوربین نصب شده که رطوبت داشته باشد و همین باعث نفوذ رطوبت به درون هارد شود و سبب سوختگی می شود، نوع هارد دیسک هم بسیار مهمه زیرا هارد تمامی اطلاعات موجود خوانشی و نوشتاری را بر روی خود نگه می دارد. بنابراین بهترین نوع آن باید برای دوربین مدار بسته استفاده شود.

علت سوختن هارد دوربین مداربسته چیست؟

دو مشکل اصلی برای هارد دیسک دوربین مدار بسته اینه که ممکنه اصلا هارد روشن نشود و یا اینکه روشن شود اما به درستی کار نمیکند، این دو مشکل اصلی هار دوربین است، در مورد اولی که در صورت سوخته شدن و یا اینکه قسمت power به طور کلی کار نکند و عملکرد درستی نداشته باشد که باعث میشود هارد روشن نشود، در مورد دوم نیز هارد با شروع به کار کردن به خوبی نمیچرخد و باعث میشود عملکرد درستی نداشته باشد، در صورت مشاهده این دو مورد باید هارد را برای تعمیر اماده کرده و مشکل را حل کنید و در صورت سوختن هارد جایگزین را باید استفاده کنید.

دوربین مداربسته هایک ویژن

🔴برای خرید دوربین مداربسته هایک ویژن کلیک کنید🔴

تست هارد دوربین مداربسته چطور انجام می شود؟

علت سوختن هارد دوربین مداربسته مانند هارد دیسک معمولی که در رایانه شما استفاده میشود نیست. این هارد در دوربین امنیتی برای ذخیره تصاویر ویدئویی نظارتی ۲۴/۷ استفاده میشود. مهمترین نقش را در دستگاه امنیتی شما بازی می کند. آیا تاکنون تصور کرده اید که یک دوربین امنیتی فاقد هارد درایو ذخیره سازی باشد؟ معمولاً در داخل (NVR) یا داخل (DVR) اکثر دوربین های امنیتی از پیش نصب میشود. اما ممکن است یک هارد اکسترنال برای ذخیره سازی بیشتر روی NVR یا DVR نصب شود. در این بخش ما در مورد تست دیسک های سخت برای DVR امنیتی بحث خواهیم کرد. وقتی صحبت از امنیت شخصی و خانوادگی شما میشود ، یک دوربین امنیتی بهترین سرمایه گذاریه. دوربین های مداربسته مدرن پیشرفت های چشمگیری نسبت به دوربین های قدیمی دارند. امروز شما میتوانید از طریق تلفن هوشمند خود به طور مستقیم خانه یا محل کار خود را با کیفیت فیلم واضح و سایر ویژگی های مفید فوق العاده کنترل کنید.

برای مطالعه: آموزش انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه Hik-Connect به چه صورت میباشد؟

علت ذخیره نکردن دوربین مدار بسته چی میتونه باشه؟ وعلت سوختن هارد دوربین مداربسته چیست؟

علت ذخیره نکردن دوربین مدار بسته چی میتونه باشه؟
 1. برق و اتصال دوربین را تأیید کنید ،گاهی اوقات یک مشکل میتواند به سادگی یک اتصال قطع شده باشد و حتی ممکن است شبکه در حال حاضر خراب باشد. دوربین های پروتکل اینترنت (IP) معمولاً دارای نشانگرهای LED هستند که برای انتقال داده ها به شبکه مورد استفاده قرار میگیرند اما این ممکنه در داخل دوربین مخفی باشد.

اگر LED های دوربین روشن نیستند ، باید بررسی کنید که آیا دوربین از بیرون روشن شده (به دیوار وصله). اگر دوربین شما از طریق برق و نه باتری تغذیه میشود ، باید بررسی کنید که دوربین وات مناسب را دریافت میکند زیرا یک دوربین پیچیده مانند بزرگنمایی با شیب پهن به وات بیشتری نیاز دارد که دوشاخه معمولی آن را تأمین میکند.

در اینجا چند دلیل عمده برای افزایش توان و تداخل وجود دارد:

 • نصب دوربین امنیتی بر روی یک سطح فلزی / رسانا
 • صاعقه میزند
 • تداخل جریان های الکتریکی قوی از تجهیزات الکتریکی اطراف

اتصال WiFi ضعیف یا پهنای باند کم، از دست دادن فیلم یا ضعیف بودن سیگنال ویدئویی در میان دوربین ها و سیستم های امنیتی WiFi می تواند به دلیل اتصالات ناپایدار شبکه ، اتصال WiFi ضعیف یا پهنای باند اینترنت باشد. در اینجا دلایل عمده ای برای از دست دادن ویدئو ناشی از شبکه وجود دارد:

 • مسافت های طولانی بین دوربین های امنیتی بی سیم و روترهای خانگی
 • موانع زیادی بین دوربین و روتر WiFi شما وجود دارد

علت سوختن هارد دوربین مداربسته

  در این بخش چند علت 

علت سوختن هارد دوربین مداربسته

 مهم سوختن دوربین مدار بسته را با توجه به نظر کارشناسان ارائه میدهیم.

منبع تغذیه اصلی ترین علت سوختن دوربین مدار بسته:

چندین مورد وجود دارد که باعث سوختن دوربین مدار بسته میشوند، منبع تغذیه اصلی ترین علته که باعث بروز شود مشکلاتی اسای می شود به طور مثال فیلم شما به عنوان “خطوط نورد” ظاهر میشود. اینها خطوط افقی روی صفحه شما هستند که به طور معمول از پایین به بالا حرکت میکنند. خطوطی که برعکس حرکت میکنند غیرقابل شنیدن هستند ، بنابراین اگر منبع تغذیه با مشکل روبرو شود و از جنس نامرغوب و بی کیفیتی باشد، تصویر دوربین شما در پشت این خطوط باقی میماند و با آنها حرکت نمیکند.

سطح برق دار:

یک قانون کلی در بین متخصصانی وجود دارد که میدانند چه کاری انجام میدهند ، این قانون میگوید: “هرگز دوربین های خود را روی یک سطح فلزی نصب نکنید.” این باعث سوختن دوربین مدار بسته میشود ، زیرا سطح فلزی باعث از بین رفتن سیم کشی خواهد شد، معمولاً نتیجه سیم کشی نامناسب ، جریان در تماس با سطح رسانا ست. این جریان در هر جایی که امکان دارد حرکت خواهد کرد و در صورت عایق نبودن ، در نهایت به دوربین شما وارد میشود. اگر نمیتوانید دوربین خود را به غیر از یک سطح فلزی / رسانا نصب کنید ، باید برای حل این مشکل راه حلی پیدا کنید تا از این مسئله جلوگیری شود. نصب یک تکه چوب بر روی این سطح و سپس دوربین خود را نصب کنید ، راه حل ساده ای برای این امره. فقط اطمینان حاصل کنید که هیچ قسمتی از سازه های دوربین مدار بسته ، هیچگونه تماسی با فلز نداشته باشند. تاکنون علت سوختن هارد دوربین مداربسته را تاکنون مطالعه میکنید.

خورشید باعث سوختن دوربین مدار بسته میشود:

یک فکر رایج در بین عموم مردم اینه که اگر یک دوربین مداربسته برای استفاده در فضای باز درجه بندی میشود ، این بدان معنیه که تقریباً در برابر هر چیزی غیرقابل نفوذ و مقاومه. اگر مراقب نباشید ، خورشید قادره دوربین مداربسته شما بسوزاند. نور مستقیم خورشید که وارد لنز دوربین شما میشود ، دقیقاً فراتر از حسگر به تصویر دوربین برخورد میکند. با گذشت زمان ، این امر باعث ایجاد انحراف روی شیشه می شود اما این در مقایسه با تاثیری که روی حسگر تصویر میگذارد این مورد در اصل چیزی نیست. خیلی زود فیلم مورد نظر دوربین مدار بسته بسیار بد نشان داده میشود. این شامل تیرگی ، تغییر در کنتراست و در نهایت خاموشی کامله. البته هیچ کس عمداً دوربین خود را به سمت خورشید قرار نمیدهد، اما خورشید حرکت میکند و گاهی اوقات به گونه ای که میتواند به دوربین شما آسیب برساند. نظارت یا بررسی فیلم برای چند روز اول پس از نصب ، به شما نشان میدهد که آیا دوربین باید تنظیم شود یا خیر.   

خورشید باعث سوختن دوربین مدار بسته میشود:

تابش مادون قرمز (IR):

اگر دوربین را در زیر لبه های لبه دار یا برآمدگی قرار دهید و لبه های جلوی دوربین در میدان دید قرار دهید ، یک مشکل رایج درخشان مادون قرمزه. اگر دوربین دید در شب (LED مادون قرمز IR) داشته باشد ، بازتابش IR باعث تابش خیره کننده دوربین یا تغییر دوربین شاتر الکترونیکی برای جبران خیرگی دوربین میشود. اگر به تصویر زیر نگاهی بیندازید ، می بینید که قسمت بالای تصویر در جایی که انعکاس اتفاق میافتد بسیار روشنه و بقیه قسمت دید آن تاریکه. این به این دلیله که دوربین با تغییر شاتر اتوماتیک الکترونیکی خود ، سعی در کاهش تابش خیره کننده با تیره شدن تصویر دارد ، که در واقع باعث میشود بقیه قسمت دید بیش از حد تاریک باشد. راه حل اینه که دوربین را به سمت پایین هدایت کنید و هرگونه نزدیکی اشیا / دیوارها را خارج از میدان دید قرار دهید. در غیر اینصورت به مرور تابش مادون قرمز باعث سوختن دوربین مدار بسته میشود.

هزینه تعمیر هارد سوخته

هزینه تعمیر هارد دیسک دوربین مدار بسته بستگی به میزان خرابی آن دارد بنابراین هزینه ها با توجه به نوع کار محاسبه شده و حتی بعضا مشاهده میشود هارد دیگر توانایی کار درست و ذخیره سازی مناسب را ندارد و تعمیرکار ترجیح میدهد جایگزین برای آن انتخاب کند که قیمت آن نیز با توجه به روند بازار متفاوته.

تنظیمات هارد دوربین مدار بسته چگونه انجام میشود؟

تنظیمات هارد دوربین مدار بسته چگونه انجام میشود؟

 ابتدا بیان کنم که بهتر است برای تنظیم هارد دیسک به مزد یک فرد ماهر که با این کار آشنایی دارد بروید، تنظیمات هارد به طور معمول شامل تنظیمات منو دستگاه که شامل قسمت های زیره:

 • نام کاربری و رمز عبور
 • گزینه playback video
 • Search Date
 • Start Date
 • End Time

دراین قسمت تاریخ مورد نظر جست و جو می شود.زمان شروع تاریخزمان پایان تاریخ

 • Rec Control
 • Video Detection Setup
 • Ptz Setup
 • تظیمات هارد

تنظیمات دوربینSystem Information (هارد و ورژن نرم افزار) System Setup (ساعت، تاریخ، نحوه ی ذخیره سازی و زبان دستگاه) Network Setup (تنظیمات شبکه) User Manager(تنظیمات حذف و ویرایش)      

علائم سوختن هارد دوربین مدار بسته

 • هنگام وصل به سیستم هیچ تصویری دیده نمیشود بنابراین سیستم نمی تواند هارد مورد نظر را شناسایی کند زیرا سوخته است.
 • محتویات هارد بالا نمیآیند
 • وجود برخی پیغام ها بر روی صفحه دوربین
 • روشن نشدن دوربین

خلاصه نکات مقاله:

در این مقاله به موارد مهمی که درباره هارد دیسک دوربینه میپردازیم که در زیر نشان داده میشود که سرفصل های مهم آن بیان شده.

 • علت سوختن هارد دوربین مداربسته چیست؟
 • مشکل هارد دوربین مداربسته چیست؟
 • تست هارد دوربین مداربسته چطور انجام می شود؟
 • علت ذخیره نکردن دوربین مدار بسته چی میتونه باشه؟
 • علت سوختن دوربین مداربسته چیست؟
 • تنظیمات هارد دوربین مدار بسته چگونه انجام می شود؟
 • علائم سوختن هارد دوربین مدار بسته
 • هزینه تعمیر هارد سوخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *