دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن

دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن به دوربینی گفته میشه که اطلاعاتی مانند صدا و تصویر را بدون استفاده از کابل انتقال میده و همچنین تصاویر را بصورت بیسیم از طریق امواج به گیرنده ارسال میکنه.

اگر ارائه بی عیب و نقص در صنعت شما مهم است، دوربین های مدار بسته بیسیم یک گزینه امنیتی عالی هستند. در این مقاله می خواهیم شما را بیشتر با دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن و کاربردهای آن آشنا کنیم.


اطلاعاتی درباره دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن

اطلاعاتی درباره دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن


دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟ دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن، دوربین هایی هستند که سیگنال تصویری و صوتی را بدون استفاده از کابل از طریق باند رادیویی (شبکه) به گیرنده منتقل میکنه.

البته بسیاری از دوربین های مداربسته بیسیم حداقل به یک کابل یا سیم برای انتقال برق نیاز داره با این حال، برخی از دوربین های مداربسته بیسیم از طریق باتری کار می کنند و دوربین ها را از بالا به پایین بی سیم میکنه.

دوربین های بیسیم به دلیل هزینه های نصب پایین (عدم نیاز به اجرای کابل های داخلی گران قیمت ویدئو) و دارا بودن گزینه های نصب انعطاف پذیر، در بین مصرف کنندگان بسیار محبوب هستند.

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن برای به حداقل رساندن زمان نصب ایجاد شده اند. آنها همچنین ظاهر دوربین را بسیار مرتب تر میکنه ، که ممکنه.عامل مهمی برای مکان هایی مانند موزه ها یا خانه های باشکوه باشه.

انواع دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن


دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟ در دو نوع آنالوگ و دیجیتال در بازار موجود میباشه.
• دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ
دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ، سیگنال های صوتی و تصویری را از طریق فرکانس های رادیویی انتقال میده. به طور معمول، بیسیم آنالوگ دارای برد انتقال در حدود ۳۰۰ فوت (۹۱ متر) در فضای باز میباشه. البته دیوارها، درها و مبلمان این دامنه را کاهش می دهند.

انواع دوربین مداربسته هایک ویژن

بیسیم آنالوگ در سه فرکانس ۹۰۰ مگاهرتز، ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵٫۸ گیگاهرتز وجود داره. اما اکثراً دوربین های مداربسته بیسیم با فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز کار میکنه. در واقع دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ، از سیگنال های آنالوگ استفاده میکنه. این دوربین ها در کنار سادگی و قیمت ارزان آن و به دلیل تفاوت بردهای آنها و نویز پذیری بالا در بازار کمتر مورد استفاده قرار میگیره.

• دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال

دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال


دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال، سیگنال های صوتی و تصویری را از طریق وای فای (Wifi) انتقال میده. خب به دلیل کمتر شدن هزینه کابل کشی و صرفه جویی در وقت بیشتر مورد استفاده قرار میگیره اگر دوربین های بی سیم دیجیتال در فضای باز و دارای دید واضح باشند، معمولاً دامنه آنها بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ فوته. اگر در داخل خانه قرار داشته باشه، می توان دامنه آن را به ۱۰۰ تا ۱۵۰ فوت محدود کرد.

همچنین دوربین های بیسیم دیجیتال نسبت به دوربین های بیسیم آنالوگ، نویز پذیری کمتری داره این دوربین ها امکان انتقال حجم زیادی از اطلاعات را با سرعت بالا فراهم میکنه.

در دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال مانند دوربین مداربسته بیسیم آنالوگ، اطلاعات به سمت دستگاه ضبط NVR میره و ضبط میشه. حال اگر NVR بیسیم نبود، میتونیم کار را راه بیندازیم.

بیشتر بخوانید: فشرده سازی هارد H265+ و تفاوت آن باهارد H264 و H265


کاربردهای دوربین مداربسته بیسیم ودوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟

کاربردهای دوربین مداربسته بیسیم ودوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟


دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن دارای کاربردهای متفاوتی میباشه که هر کدام در بازار مورد استفاده قرار میگیره

• دوربین مداربسته بیسیم در سیستم های امنیتی خانگی
دوربین های مداربسته بیسیم در بازار روز به روز محبوب تر میشه. این دوربین ها یک روش مقرون به صرفه برای نصب یک سیستم نظارت جامع در یک خانه یا محل کار با قیمت اغلب ارزان تر میباشه.

دوربین های بیسیم برای افرادی که میخواد امنیت را برای منازل شخصی خود داشته باشند یک انتخاب ایده آله. علاوه بر این، عدم سیم کشی اجازه میده تا کمتر خراب بشه و از آسیب دیدن ظاهر ساختمان جلوگیری میکنه.


• دوربین های انبار


دوربین های مداربسته بیسیم همچنین برای نظارت بر ساختمانهای فرعی بسیار مفید هستند زیرا می توان سیگنالهای بیسیم را از ساختمانی به ساختمان دیگر ارسال کرد که در آنجا امکان راه اندازی سیم به دلیل جاده یا سایر موانع وجودنداره.

یکی از کاربردهای معمول این موارد، تماشای محصولاتی در انباره.که در همان ملک واقع شدهه.


• اجرای قانون
دوربین های مداربسته بیسیم همچنین توسط دستگاه های اجرای قانون برای جلوگیری از جرایم و امنیت شهر ها استفاده میشه که موجب افزایش امنیت در سطح شهرها میشه. این دوربین ها میتونه در بسیاری از مکان های از راه دور نصب بشه و داده های ویدئویی از طریق شبکه بیسیم منتقل میشه.

راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن


دوربین مداربسته بیسیم در سیستم های امنیتی خانگی

دوربین مداربسته بیسیم در سیستم های امنیتی خانگی


دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟ دوربین مداربسته تنها یک خط دفاعی در برابر جرمه.و در صورت ترکیب با سایر اقدامات از جمله دزدگیر، قفل در و پنجره، سنگ ریزه در اطراف اموال شما و چراغ های امنیتی، بهترین عملکرد را داره.

یکی از بهترین مزایای دوربین های مداربسته بی سیم دوربین مداربسته بی سیم اینه.که میتونه با سیستم امنیت خانه موجود شما مرتبط شوند. این دوربین ها با استفاده از دوربین مداربسته بیسیم دیجیتال یا آنالوگ، تصاویر را به کامپیوتر یا تلفن همراه منتقل میکنه.

بسیاری از دوربین های مداربسته بیسیم برنامه ای دارند که شما میتونید از آن برای نظارت منزل خود در زمانی که بیرون از منزل هستید استفاده کنید.


دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن دارای کیفیت تصویر بالایی میباشه و از هر جایی شما میتونید تصاویر و فیلم از منزل خود را روی موبایل مشاهده کنید.

شما میتوانید ارتباط صوتی دو طرفه را نیز اشخاص داخل منزل داشته باشید. این دوربین ها دارای ویژگی دید در شب میباشه. همینطور مجهز به سنسور تشخیص حرکت و آلارم به گوشی میباشه. بعضی از دوربین های مداربسته بیسیم دارای سنسوری هستند که هنگام تشخیص حرکت آنها را روشن میکنه.

اگر بخواهید از میزان فیلم ذخیره شده خود کم کنید، این کار مفید خواهد بود. با یک دوربین مداربسته بیسیم، دیگر نیازی نیست که هر بار که به مکان جدیدی می روید، بهترین سیستم امنیتی خانه را دوباره ایجاد کنید.

درادامه:


دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟ به سادگی دوربین مداربسته بیسیم خود را به هر کجا که منتقل کنید با خود ببرید. با استفاده از دوربین های مدار بسته بیسیم میتونید به سادگی سیستم امنیتی منزل خود را تأمین کنید و مجدداً در خانه جدید خود نصب کنید.

سادگی سیستم های دوربین های مدار بسته بیسیم به این معنیه.که در هر کجا که زندگی می کنید، میتونید آن را به یک خانه هوشمند امن تبدیل کنید. این دوربین ها در صورت قطع شدن اینترنت، ممکنه.

ضبط فیلم نیز قطع شود. دوربین ها را در مکانی قرار بدید که امکان دستکاری در آنها وجود نداشته باشه، اما برای نگهداری و تمیز کردن آنها در دسترس باشند.
بازه ی عملکرد بدون سیم دوربین مداربسته بیسیم


دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟ در دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن در صورتی که بین دوربین و گیرنده فاصله دید مشخصی وجود داشته باشه، بهترین عملکرد را داره اگر دوربین های بی سیم دیجیتال در فضای باز و دارای دید واضح باشند، معمولاً دامنه آنها بین ۲۵۰ تا ۴۵۰ فوته. اگر در داخل خانه قرار داشته باشه، می توان دامنه آن را به ۱۰۰ تا ۱۵۰ فوت محدود کرد.

در واقع بازه عملکرد بدون سیم دوربین مداربسته بیسیم بین ۳۰ متر تا ۱۲۰ متر را پوشش می دهد. دیوار، شیشه و پنجره ها به طور کلی قدرت سیگنال بیسیم را کاهش نمی دهند.

اما آجر، کف بتونی و دیوارها قدرت سیگنال را کاهش می دهند. درختانی که در چشم دید دوربین بیسیم و گیرنده قرار دارند نیز ممکنه.بر قدرت سیگنال تأثیر بگذارند.

بازه ی عملکرد بدون سیم دوربین مداربسته بیسیم

بازه ی عملکرد بدون سیم دوربین مداربسته بیسیم


دامنه سیگنال همچنین به وجود سیگنال های رقیب با استفاده از همان فرکانس دوربین بستگی داره. به عنوان مثال، سیگنال های دریافت شده از تلفن های بیسیم یا روترها ممکنه.

بر قدرت سیگنال تأثیر بذاره. وقتی این اتفاق میافته، ممکنه.تصویر دوربین ثابت بشه یا “متغیر” به نظر برسد. به طور معمول، راه حل قفل کردن کانالیه.که روتر بیسیم روی آن کار میکنه.


بازه بیسیم دوربین های DS-2CD2420F-IWو DS-2CD2442F-IW


دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟ دوربین مداربسته بیسیم DS-2CD2420F-IW و DS-2CD2442F-IWدو مدل معروف در بازار ایران میباشه. این دو دوربین دارای تفاوت میباشه و آن هم کیفیت تصاویر این دو دوربین میباشه.

دوربین DS-2CD2420F-IW دارای لنز دو مگاپیکسلی میباشه و با وجود داشتن لنز دو مگاپیکسلی توانسته کیفیت خوبی را ارائه بده. هر دو این دوربین ها دارای لنز mm 2.8 میباشه و میتونه زاویه ی ۱۰۶ درجه را پوشش دهند و این موجب میشه که تعداد دوربین ها کاهش یابد.

یکی از عیب های این دوربین ها اینه.که دیددر شب آنها کم میباشه.
دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن DS-2CD2420F-IWوDS-2CD2442F-IW، نیازی به دستگاه برای ذخیره سازی ندارند. این دوربین ها تصاویر را از طریق امواج رادیویی تا حدود ۵۰ متر برای مودم ارسال میکنه.

لازم به ذکره.که محیط و مسیر بین دو دوربین در این فاصله میتونه تأثیر بگذارد و امکان دارد برخی از نقاط دوربین نتواند سیگنال های خود را تا ۵۰ متر ارسال کنه.

بدنه و وضعیت فیزیکی دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن DS-2CD2420F-IW و DS-2CD2442F-IW


اندازه هر دو دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن DS-2CD2420F-IW و DS-2CD2442F-IWبه طور یکسان میباشه. فضایی که این دوربین ها اشغال میکنند به اندازه ۷۲٫۳ میلی متر × ۸۹٫۹ میلی متر × ۱۳۱٫۳ میلی متر میباشه.

این دوربین ها دارای وزن ۴۰۰ گرمی میباشه و نسبت به دیگر دوربین ها دارای وزن ایده ال میباشه. همچنین این دوربین ها علاوه بر میکروفون، دارای اسپیکر میباشه و همین ویژگی باعث میشه که کاربران بتوانند در مواقع مورد نیاز از راه دور توسط تلفن همراه خود با محل اتصال دوربین ها ارتباط برقرار کنند.


خلاصه نکات مقاله


با استفاده از دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن، میتونید اطلاعاتی مانند صدا و تصویر را بدون استفاده از کابل انتقال بدید و همچنین تصاویر را بصورت بیسیم از طریق امواج به گیرنده ارسال کنید.

دوربین مداربسته بیسیم هایک ویژن دارای کیفیت تصویر بالایی میباشه و از هر جایی شما میتونید تصاویر و فیلم از منزل خود را روی موبایل مشاهده کنید.

دوربین های مداربسته بیسیم هایک ویژن در دو نوع آنالوگ و دیجیتال وجود داره از جمله کاربردهای دوربین مداربسته بیسیم میتونه، سیستم های امنیتی خانگی، دوربین های انبار، اجرای قانون را نام برد. همینطور بازه عملکرد بدون سیم دوربین مداربسته بیسیم بین ۳۰ متر تا ۱۲۰ متر را پوشش میده. >> بیشتر <<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *