فشرده سازی هارد H265+ و تفاوت آن باهارد H264 و H265

H265+ فشرده سازی هارد


فشرده سازی هارد H265+ تصاویر دوربین ۴K به منظور کاهش میزان پهنای باند برای پخش سریعتر ویدئو و همچنین کاهش فضای ذخیره سازی میباشد. اکثراً کیفیت فیلم ضعیف تری نسبت به فیلم های HD با فشار کم دارد.

با فشرده سازی هارد +H.265، از نظر تئوری میتوان این مشکلات را برطرف کرد. با افزایش داده های ویدئویی، نیاز به افزایش ظرفیت ذخیره سازی میباشد و همینطور کیفیت بالای تصویر با پهنای باند کمتر و وضوح تصویر بالا، دستگاههای با ظرفیت بالاتر و افزایش هزینه ها را شامل میشه. برای حل این مشکل، به سراغ فناوری فشرده سازی فیلم میرویم.


فناوری فشرده سازی هارد H265+

فناوری H265+ فشرده سازی هارد


امروزه فشرده سازی هارد H265+ دوربین های مداربسته برای کاربردهای مختلفی به کار میروند. این دوربین ها به طور شبانه روز در حال تصویربرداری می باشند. از آنجاییکه با گسترش تکنولوژی دوربین های مداربسته به کیفیت تصاویر آن ها نیز اضافه میشه و خود این مسئله به پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارد.

لذا برای ذخیره سازی فیلم و تصویر ضبط شده، نیاز به ظرفیت بسیار بالایی خواهند داشت. در این میان فناوری فشرده سازی تصویر به وجود آمدند. برای فشرده سازی تصاویر دوربین مداربسته از مدل های مختلفی استفاده میشه. فشرده سازی H.264 به عنوان پرکاربردترین و مدرن ترین سیستم فشرده سازی در دوربین های مداربسته به کار میرفت.

اما با توجه به بزرگتر شدن پروژه، این فشرده سازی کارایی نداشت و نیاز به فضای بسیار زیادی برای سخت افزار و هزینه بسیار بالایی داشت. اما با به وجود آمدن فشرده سازی هارد +H.265 توانستند میزان استفاده از حافظه هارد دیسک را به حداقل ممکن برسانند.

فشرده سازی هارد H265+

فناوری فشرده سازی هارد H265+ یک الگوریتم هوشمند میباشد که توسط هایک ویژن ساخته شده. این فناوری براساس کدگذاری ویدئو با راندمان بالا (HEVC) که کاملا به ویژگیهای ویدئوی نظارتی توجه دارد، بهینه سازی شده است. +H.265 فیلمی با کیفیت بالاتر را با همان میزان بیت ریت H.264 ارائه میده.

در این فناوری اطلاعات پیش زمینه ثابت میمونه و بندرت تغییر میکنه. فشرده سازی هارد +H.265 میزان بیت فیلم را تا حد زیادی کاهش میده تا بتواند میزان پهنای باند و هزینه ذخیره سازی را کاهش دهد. فشرده سازی هارد +H.265 به این صورت میباشد که تصویر پس زمینه را ذخیره میکنه و بر روی اشیاء متحرکی که بر روی تصویر ظاهر میشه تمرکز میکنه. در نتیجه فقط اطلاعات اشیاء متحرک پردازش را میکنه.

برای خرید این هارد ها میتوانید به صفحه نمایندگی دوربین مداربسته هایکویژن مراجعه کنید.


تفاوت تکنولوژی فشرده سازی +H.265 و H.265، +H.264 و H.264 چیست؟

تفاوت تکنولوژی فشرده سازی +H.265 و H.265، +H.264 و H.264 چیست؟

تکنولوژی فشرده سازی هارد H265+ ، نویز و میزان پهنای باند تصاویر را کاهش می ده و همچنین هزینه های ذخیره سازی را نیز کاهش می ده.
با فشرده سازی هاردH.265 ، اندازه قسمت های تقسیم بندی شده کمی بزرگتر از فشرده سازیH.264 میباشد و همین موجب میشه که هر فریم حجم کمتری را بگیرد و سپس پهنای باند به میزان قابل توجهی کاهش مییابد.

H.265 ضریب فشرده سازی تصاویر دوربین را به نسبت استاندارد H.264 دو برابر میکنه بدون اینکه کیفیت فیلم را تغییر دهد. همچنین با حفظ تصاویر با کیفیت بالا در پهنای باند شبکه، نسبت فشرده سازی بهتری را ایجاد میکنه. H.265از چندین جهت از H.264 پیشرفته تر می باشد.

تفاوت اصلی در اینه که H.265 حجم تصویر و پهنای باند دوربین را کاهش می دهد. استاندارد H.265 حجم تصویر و پهنای باند دوربین را به میزان قابل توجهی کاهش میده.

تفاوت پهنای باند بین H.264 و +H265 درH265+ فشرده سازی هارد

فشرده سازی هارد H265+ عملکرد فشرده سازی را بر اساس سه فناوری کلیدی: رمزگذاری پیش بینی بر اساس مدل پس زمینه، از بین بردن سر و صدای پس زمینه و فناوری کنترل میزان بیت دوره طولانی انجام میده. همینطور این استاندارد نقش مهمی در کاهش نیاز به پهنای باند، بهبود توان شبکه و صرفه جویی در هزینه های سیستم امنیتی دارد.
فشرده سازی هارد H265+ یک استاندارد صنعتی برای فشرده سازی فیلم میباشد که امکان ضبط، فشرده سازی و توزیع محتوای ویدیویی دیجیتال را به شما میده. تکنولوژی H.264 میتونه نرخ بیت قابل توجهی را بهتر از استانداردهای قبلی کاهش دهد.

H.264 از ماکروبلاک های ۱۶ ۱۶ ۱۶ پیکسلی پشتیبانی میکنه در حالی که H.265 از ماکروبلاک های ۶۴ ۶۴ ۶۴ پیکسلی پشتیبانی میکند. استانداردH.264 میتونه فشرده سازی بین دو یا چند فریم را نیز انجام دهد. مهمترین هدف این استاندارد، کم کردن حجم تصویر بدون افت کیفیت میباشد.


با توجه به خصوصیات هر کدام از سیستم های فشرده سازی، براحتی می توانید تفاوت این تکنولوِژی های فشرده سازی را متوجه بشوید. تفاوت اصلی این تکنولوژی ها، زمان طولانی تر بودن ضبط تصاویر با سخت افزار های مشابه میباشد.

مسلماً تکنولوژی فشرده سازی هارد H265+ با کیفیت تصویر بالا در میزان پهنای باند پایین تر به مراتب بهتر و مناسب تر از دیگر تکنولوژی های فشرده سازی میباشد. زیرا نسبت فشرده سازی هارد +H.265 تقریباً دو برابر میباشد.


مزایای تکنولوژی +H.264 در یک نگاه

مزایای تکنولوژی +H.264 در یک نگاه


• پهنای باند را کاهش میده.
• استفاده از هارد دیسک را کاهش می دهد و به طور قابل توجهی تصاویر را فشرده سازی میکند.
• از دوربین های ۴k پشتیبانی میکند.
• نویز را کاهش داده و کیفیت تصاویر ذخیره سازی را افزایش میده.
• تصاویر در دید شب را ذخیره میکند.

کاهش استفاده از هاردیسک و فشرده سازی محسوس تصویر


تکنولوژی H.264 در اکثرDVR ها و NVR ها مورد استفاده قرار میگیرد. تکنولوژی H.264 برای پردازش فریم های ویدیویی، از استاندارد بلوک گرا با جبران حرکت استفاده میکنه. ماکروبلاک های H.264 میتونه اندازه بلوک های ۴ × ۴ تا حداکثر ۱۶ × ۱۶ را ایجاد کنند، CTU ها نیز میتونه تا ۶۴ × ۶۴ بلوک را پردازش کنند و اطلاعات را بسیار کارآمدتر فشرده کنند.


با استفاده از فشرده سازی هارد H265+ به عنوان ابزار فشرده سازی ویدیو، پهنای باند، میتونه نیازهای ذخیره سازی را تقریباً ۵۰٪ کاهش دهید. برای فشرده سازی بیشتر تصاویر، نیاز به پردازش بیشتر داریم و این به نوبه خود نیاز به انرژی بیشتری دارد. با این وجود پیچیدگی رمزگذاری شده H.265 تا ۱۰ برابر بیشتر از H.264 قدرت محاسباتی نیاز دارد.


در واقع فشرده سازی فیلم بسیار وابسته به پیش بینی حرکت بین فریم ها میباشد. این بدان معنی میباشد که +H.265 میتونه ۳۳ جهت حرکت را داشته باشد، در حالی که H.264 فقط ۹ جهت حرکت را مجاز میدونه. H.265 در مقایسه با H.264 پیشرفت قابل توجهی در پیش بینی حرکت داره.

در نهایت +H.265 در مقایسه با H.264 نسبت فشرده سازی بالاتر و بسیار بهتری را فراهم میکنه. شما میتونید با حداقل هارد دیسک، روزهای زیادی تصویر ضبط شده با کمترین پهنای باند را داشته باشید.
افزایش کیفیت در تصاویر

برای مطالعه: تکنولوژی WDR یا دوربین پلاک خوان چیست؟

افزایش کیفیت و کاهش نویز در تصاویر ذخیره سازی

افزایش کیفیت و کاهش نویز در تصاویر ذخیره سازی


فشرده سازی هارد H265+ وضوح تصویر تا ۸۱۹۲ × ۴۳۲۰ پیکسل را پشتیبانی میکند که شامل ۸K UHD میشه، و بر خلاف اولویت H.264 (8 بیتی)، +H.265 با کیفیت بالاتر تقریباً از تمامی سخت افزارهای ویدئویی پشتیبانی میکنه. سیگنالهای الکتریکی ناخواسته در یک ویدیو یا “نویز” ناشی از نوسانات دما، نور و سایر سیگنالهای موجود در هوا میباشد.

فشرده سازی هارد H265+، از الگوریتم های تجزیه و تحلیل هوشمند برای کاهش نویز در تصاویر ذخیره شده استفاده میکنه. البته برای تصاویر با فرکانس بالا که شامل نویزهای پراکنده (سر و صدای پشه) می باشند، H.264 بالاتر از +H.265 عمل می کند.


کاهش استفاده از پهنای باند درH265+ فشرده سازی هارد

فشرده سازی هارد H265+ امکان کاهش بیشتر حجم تصاویر و در نتیجه کاهش پهنای باند مورد نیاز جریان های ویدیوی زنده را فراهم می کند. بنابراین فشرده سازی هارد +H.265 به پهنای باند و قدرت پردازش کمتری نیاز دارد تا بتواند فشار داده ها را از بین ببرد و تصاویر با کیفیت بالا را داشته باشد.


پشتیبانی از دوربین های K4 درH265+ فشرده سازی هارد


با وارد شدن فناوری ۴K، عامل اصلی در توسعه استاندارد +H.265 شد. به زبان ساده، دوربین های ۴K میتونه چهار برابر بزرگتر از ۱۰۸۰p (Full HD) فایل های بزرگتر داشته باشند، که این امر تأثیرات بزرگی در نحوه مدیریت این داده ها دارد. +H.265 همچنین امکان پخش ویدئو با کیفیت ۴K با سرعت بالای شبکه را فراهم می کند.

بهبود ذخیره تصاویر در دید شب درH265+ فشرده سازی هارد

بهبود ذخیره تصاویر در دید شب درH265+ فشرده سازی هارد


فناوری +H.265 به خصوص در هنگام شب که نویز بسیار بالا میباشد، میتونه نرخ بیت رمزگذاری را نیز بهبود ببخشد. به طور معمول، به منظور تضمین کیفیت تصویر اشیاء متحرک، ماژول بکار رفته برای کدگذاری، نویز موجود در تصویر را نیز از بین میبره.

این فناوری دارای یک الگوریتم تحلیلی هوشمند میباشد که میتونه بین تصویر پس زمینه و اجسام متحرک تمایز قائل شود. در واقع میتونید اشیاء متحرک و پس زمینه را با استراتژی های مختلفی کد گذاری کرد.


خلاصه مقاله


فناوری فشرده سازی هارد H265+، یک فناوری رمزگذاری بهینه و مبتنی بر استاندارد فشرده سازی H.265 / HEVC میباشد. با استاندارد +H.265، کیفیت تصاویر و فیلم مشابه H.265 / HEVC میباشد اما پهنای باند و نویز در تصاویر را کاهش میده و نقش مهمی در کاهش هزینه ذخیره سازی و ارتقا داره.

در نهایت فناوری فشرده سازی هارد +H.265 شما میتونید با حداقل هارد دیسک، روزهای زیادی تصویر ضبط شده با کمترین پهنای باند را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp با پرسنل فروش هایک ویژن پلاس اپراتور مورد نظر خود را انتخاب و صحبت کنید.
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم.