دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67

دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67


اصطلاح دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 جهانی از سطح درجه بندی میباشه و برای طبقه بندی درجه مقاومت شی از نفوذ مایعات و مواد جامده.فاده میشه. در واقع اینه.اندارد مشخص میکنه که هر پوشش تا چه اندازه ای میتونه در مقابل نفوذ آب مقاومت کند. اصطلاح ضد آب نیز به اندارد بدنه دوربین مداربسته و مقاومت آن در برابر شرایط بد آب و هوایی اشاره میکننه


همه چیز درباره دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67

همه چیز درباره دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67


اکثر دوربین های مداربسته هایک ویژن دارایه.اندارد IP66 هستند. این دوربین ها در مقابل باران و شرایط مختلف آب و هوایی دچار مشکل نمی شوند. بعضی از دوربین های مداربسته هایک ویژن باه.اندارد IP67 تولید می شوند و می توان آن ها را به صورت موقت در آب معلق کرد.

دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 در برابر باد، باران، برف، گرد و غبار و سایر موارد مقاومت میکنه .کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC)ه.اندارد “حفاظت از نفوذ” را ارائه داد تا روشی قابل اندازه گیری برای تعریف مفاهیمی مانند “ضد آب” یا “ضد گرد و غبار” ارائه دهد. لذا دو رقمی IP دستگاه را تعریف میکنه.

هایکویژن برترین مرجع خرید دوربین های ضد آب در کشور

دوربین مداربسته ضد آب

عدد اول بعد حرف IP، که مربوط به “مقاومت در برابر عناصر خشک”ه.، عناصر خشکی که عدد اول در برابر آن

ها محافظت میکنه شامل سیم، اعضای بدن، پیچ، خاک و گرد و غباره. این عدد سطح حفاظتی را که محفظه از تماس با اشیا داخل و ورود ذرات گرد و غبار فراهم میکنه، تعریف میکنه.


عدد دوم IP مربوط به “مقاومت در برابر سطوح مختلف رطوبت”. این سطوح رطوبت شامل چکیدن آب، پاشیدن آب، جت آب و غوطه وری کامل در آبه. این عدد مشخص میکنه که محفظه چقدر از ورود آب جلوگیری میکنه.

دامنه مقاومت در برابر نفوذ آب از عدد ۱ شروع میشه، یعنی جایی که به معنای مقاومت در برابر قطره آب یا نم باران میباشه، تا مقیاس بالاتر برای مقاومت در برابر نفوذ آب در فشارهای فزاینده بالاتر میرسه.

این عدد که به درجات بالاتر میره میتونه در برابر پاشیده شدن آب مقاومت کند و هر چه این عدد بیشتر میشه، میتونه در برابر فشار جریان آب مقاومت کند، و سرانجام به عدد”۷″ و “۸” که می رسد امکان غوطه ور شدن کامل محفظه یا دوربین را در آب فراهم میکنه.

بنابراین، درجه بندی IP67 برای دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 به این معنی میباشه که دوربین در برابر نفوذ گرد و غبار محافظت میشه و میتونه تا ۳۰ دقیقه در عمق ۱ متر غوطه ور شد، بدون اینکه دره.فاده از دوربین تأثیر بگذاره.

دوربین اندارد IP67

دوربین اندارد IP67

اولین عدد بعد از IP محافظت در برابر جامدات را نشان میده. IP6 به این معنی میباشه که محصول کاملاً در برابر گرد و غبار محافظت میشه. عدد دوم نشان میده که حفاظت از نفوذ آب چقدره.؟ IP66 به این معنی میباشه که این محصول از هر جهت در برابر جت های آب کم فشار محافظت میشه.در مقاله استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67 بیشتر درباره این موضوع نوضیح داده شده است.


دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 در برابر گرد و غبار که به طور بالقوه میتونه به تجهیزات داخلی آن آسیب برساند کاملاً محافظت میکنه. دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ه.اندارد IP67 به این معنیه.

که این محصول در برابر اثرات غوطه وری در آب تا عمق ۱۵ سانتی متر و ۱ متر محافظت میشه. مفهوم هر کدام از عددهای بعد حرف IP را برای اطلاعات بیشتر برای شما توضیح دادیم.


مفهوم عدد اول بعد از حرف IP (مقاومت در برابر گرد وغبار)
عدد اول، که مربوط به “مقاومت در برابر عناصر خشک”ه.، عناصر خشکی که عدد اول در برابر آنها محافظت میکنه شامل سیم، اعضای بدن، پیچ، خاک و گرد و غباره. حال آن را بررسی میکنیم:

مراحل:


۰ : عدد ۰ بعد حرفIP ، دستگاه هیچ گونه محافظتی در برابر گرد و غبار از خود نشان نمیده.
۱ : عدد یک بعد حرفIP ، به معنی محافظت در برابر دست انسان میباشه.
۲ : عدد ۲ بعد حرفIP ، به معنی محافظت در برابر ورود جسمی (به طول ۵۰ میلی متر) میباشه.
۳ : عدد ۳ بعد حرفIP ، به معنی محافظت در برابر ابزار هایی مانند سیم یا کابل (به قطر ۲٫۵ میلی متر)
۴ : عدد ۴ بعد حرفIP ، به معنی محافظت در برابر اشیای بزرگتر از یک میلی متر میباشه.
۵ : عدد ۵ بعد حرفIP ، به معنی مقاومت در برابر گرد وغبار شدیدی که امکان دارد به سخت افزار دستگاه آسیب برساند.
۶ : عدد ۶ بعد حرفIP ، به معنی بالاترینه.اندارد برای محافظت در برابر هر اشیاء کوچک و بزرگی که از دستگاه های الکترونیکی محافظت میکنه. در واقع محافظت کامل (ورود صفر)

برای خرید دوربین مداربسته هایکویژن کلیلک کنید.

دوربین مداربسته IP67

دوربین مداربسته IP67

مفهوم عدد دوم (مقاومت در برابر آب)
دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 عدد دوم مربوط به “مقاومت در برابر سطوح مختلف رطوبت”ه. این سطوح رطوبت شامل چکیدن آب، پاشیدن آب، جت آب و غوطه وری کامل در آبه. حال آن را بررسی میکنیم:


۰ : عدد ۰ هیچگونه محافظتی در برابر آب و مایعات از خود نشان نمیده.
۱ : عدد ۱ به معنی محافظت در برابر نم باران، به مدت ده دقیقه میباشه.
۲ : عدد ۲ به معنی محافظت در برابر قطره های باران (متمایل ۱۵ درجه) به مدت ۱۰ دقیقه میباشه.


۳ : عدد ۳ به معنی محافظت در برابر پاشیدن مستقیم آب زمانی که دستگاه به اندازه ۶۰ درجه و به مدت ۵ دقیقه متمایل شده باشه .
۴ : عدد ۴ به معنی محافظت در مقابل پاشیدن مستقیم آب به مدت ۵ دقیقه از هر جهت میباشه .

ادامه مراحله:


۵ : عدد ۵ به معنی محافظت در برابر آب کم فشاری که از لوله ای به قطر ۶٫۳ میلی متری بیرون می آید و از هر جهت به دستگاه به مدت ۳ دقیقه برخورد میکنه.
۶ : عدد ۶ به معنی محافظت در برابر آب پرفشاری که از هر جهت از لوله ای به قطر ۱۲٫۵ میلی متری بیرون می آید و به مدت ۳ دقیقه میباشه.


۷ : عدد ۷ به معنی محافظت دستگاه از غوطه وری کامل در آب تا عمق ۱ متر به مدت ۳۰ دقیقه میباشه .
۸ : عدد ۸ به معنی محافظت دستگاه در آبی با عمق بیش از یک متری با تایم های ماندگاری متغیر میباشه.

دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 به دوربین های مداربسته ای گفته میشه که در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم هستند و اجزای داخلی آنها از تخریب مصون می ماند و مخصوص نصب در محیط های خارجی میباشه.

دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛.اندارد IP67 را از جهات مختلف در معرض آب پرفشار قرار دهید آسیبی نمی بینند. دوربین های مدار بسته ضد آب انواع گوناگونی دارند که از آن جمله می توان به بولت و باکس اشاره کرد.

این دوربین های مداربسته ضد آب در دو نوع آنالوگ و IP در بازار موجود هستند. ضد آب بودن دوربین های مدار بسته بر اساسه.انداردهایی خاص تعیین میشه.

مطالب مرتبط: تعداد فریم در دوربین مداربسته به چه معناست؟

ویژگی های دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67

ویژگی های دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67


ویژگی ها و قابلیت های مهم دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 شامل موارد زیر میباشه:
• حذف نویز سه بعدی
• امکان تشخیص ورود غیرمجاز توسط این دوربین ها
• پشتیبانی از پروتکل ONVIF
• امکان Target Cropping
• دارای سیستم ضد انعکاس نور
• امکان تشخیص ورود به منطقه از پیش تعریف شده
• امکان تشخیص خروج از منطقه از پیش تعریف شده
• ذخیره سازی تصاویر از طریق کابل انتقال تصاویر به دستگاهNVR ه.فاده میکنه.
• دارای قابلیت دید در شب با نصب پروژکتورهای سفید رنگی بر روی دوربین های مداربسته ضد آب


کاربردهای دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن


از دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 زمانی استفاده میشه که قصد دارید آن را در محیط بیرونی و خارج از منزل خود نصب کنید. دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛اندارد IP67 یک راه حل عالی برای نظارت تصویری شامل قایق ها، پمپ بنزین ها، نفت و گاز، حمل و نقل، خودرو، هوا فضا، تولید، امنیت، نظامی و غیرهه.

در واقع هر مکانی که محیط بکر نباشد و شرایط بد آب و هواییه.
دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 همچنین میتونه برای سایر صنایع تولیدی مانند ماشینکاری و پردازش فلزات که در آن گازها، جرقه ها، ذرات فلز، گرد و غبار، روغن و حلال ها وجود دارد، به کار رود.

محفظه دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 ضد گرد و غباره.، اما نباید از آن در محیط هایی که دوربین باید ضد انفجار باشده.فاده شود. جنس بدنه این دوربین ها ازه.یل ضد زنگ میباشه و میتونه در برابر زنگ زدگی مقاوم باشه.

همینطور از دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ه.اندارد IP67 به منظور فیلمبرداری از آبزیان و موجودات دریایی، بررسی فاضلاب ها، اکتشافات نفتی و زیرآبی، غواصی و …استفاده میشه.

همچنین جنس شیشه لنز این دوربین ها طوری طراحی شدهه. تا گیاهان دریایی و جلبک ها مانع از فیلمبرداری توسط دوربین ها نشنوند.

بیشتر بخوانید: معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M و بررسی کاربرد آن

نکات اختصاصی درباره دوربین مداربسته

نکات اختصاصی درباره دوربین مداربسته


نکات مهمی که درباره دوربین مداربسته باید بدونید :
• مناسب برای کاربردهای پنهان
نوری که مادون قرمز با آن میتونه فضا را ببیند فراتر از چشم یک انسان میباشه که قادر به دیدن آنه. نور مادون قرمز در دوربین های دوربین های مدار بسته ابزار ارزشمندی میباشه.
• بهترین ابزار دید در تاریکی
ویژگی دید در شب در دوربین مداربسته بهترین امکان را برای داشتن و انتقال تصاویر رنگی در طول روز و شب را به وجود میاره.
• کاهش هزینه های انرژی
دوربین مدار بسته که مجهز به IR میباشه، به طور عادی از LEDه.فاده میکنه . این LED، در مقایسه با نورهای تابان و نورانی ۸۰ درصد انرژی کمتری مصرف میکنه .
• ذخیره زمان


دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67 دوربین های مادون قرمز مجهز به فتوسل هایی هستند که با تقویت LED، نور IR را روشن و خاموش میکنه و در مقایسه با یک لامپ برق معمولی، LED ۲۰هزار تا ۲۵هزار ساعت می توانند مورده.فاده قرار گیرند و روشن بمانند.
• دوربین مناسب برای هر نوع کاربرد داخلی و خارجی
در هر نوع کاربردی می توان از آنه.فاده کرد و بعضی از دوربین ها برای کاربردهای بیرونی مورده.فاده قرار میگیرند.


• عدم آسیب پذیری دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ استاندارد IP67

عدم آسیب پذیری دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن


در مقابل هر نوع آسیبی مصون هستند. چون از دام های پلی کربنیت که در مقابل ضربات سنگین مقاوم هستند،ه.فاده میکنه .
• صرفه جویی در زمان
دوربین مداربسته زمان کمتری برای نصب لازم دارد.


۸ـ پرداخت هزینه کم به هنگام خرید
هزینه ها نیز با خرید این نوع دوربین ها کاهش می یابد.
دوربین مداربسته ضد آب
۹ـ افزایش نفوذ نور
کاربرد نوری که دوربین های مداربسته در مقابل با چراغ های معمولی در فضاهای تاریک و تیره به کار می برند، از مزیت مهم دوربین مداربسته میباشه.
۱۰ـ کاهش آلودگی نور
دوربین های مداربسته نظارت را بدون آنکه نور اضافه ای، فضای اطراف را بیش از حد روشن نماید فراهم می سازند.

خلاصه مقاله


کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC)ه.اندارد “حفاظت از نفوذ” را ارائه داد تا روشی قابل اندازه گیری برای تعریف مفاهیمی مانند “ضد آب” یا “ضد گرد و غبار” ارائه بده. عدد اول بعد حرف IP، که مربوط به “مقاومت در برابر گرد و غبار”ه. و عدد دوم IP مربوط به “مقاومت در برابر آب”.

دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ه.اندارد IP67 یکی از دوربین های مداربسته با مقاومت بالا در برابر نفوذ آب میباشه. زمانی که قصد نصب دوربین مداربسته در فضای بیرونی را دارید، برای آن فاکتورهایی مثل ضد آب بودن، ضد گرد و غبار و … مورد اهمیت قرار دهید.

اندارد IP67 در برابر گرد و غبار که به طور بالقوه میتونه به تجهیزات داخلی آن آسیب برساند کاملاً محافظت میکنه. دوربین مداربسته ضد آب هایک ویژن ؛ه.اندارد IP67 به این معنی میباشه که این محصول در برابر اثرات غوطه وری در آب تا عمق ۱۵ سانتی متر و ۱ متر محافظت میشه. >> منبع <<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *