استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67 چه نوع استاندارد هایی هستند؟

استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67

در این مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد کاربرد استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67 وهم چنین اعداد آن توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67

استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67


آیا شما نیز به دنبال کسب اطلاعات مورد نیاز در خصوص استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67 هستید؟ آیا میدونید که بروزترین و دقیق ترین اطلاعات را در خصوص استانداردهای مربوط به IP را از کجا می توان به دست بیاره.


امروزه بسیاری از افراد به دنبال یافتن پاسخ در این باره هستند تا از این طریق بهترین و مناسب ترین دوربین مداربسته خود را تهیه و آن را در کسب و کار خود مورد استفاده قرار بده.

IP66 و IP67 یکی از مهمترین شاخص ها برای سنجیدن و اندازه گیری میزان مقاومت الکتریکی یک دوربین مدار بسته در برابر عوامل خارجی هست. البته در نظر داشته باشید که منظور از این عوامل خارجی همان گرد و غبار، برف، باران و رطوبت و غیره هست.

امروزه شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته، محصولات و تولیدات خود را بین بازه ی استانداردهای IP66 و IP67 طراحی و تولید می کنند.

شما نیز میتونید قبل از آن که بهترین و ایده آل ترین انواع دوربین های مداربسته را تهیه و خریداری کنید، میتونید در مورد استانداردهای مربوط به IP66 و IP67 و تفاوت میان این دو آی پی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

هایک ویژن بزرگترین مرجع فروش دوربین مداربسته


استاندارد ضد آب ip67


اگر شما نیز به دنبال دقیق ترین اطلاعات در خصوص این استاندارد هستید، میتونید از استاندارد آی پی ۶۷ شروع نمایید.

این استاندارد در برابر مقاومت دوربین های مداربسته در خصوص رطوبت و آب بوده و همین امر نیز سبب شده است که جنس دوربین های مداربسته از فلز تهیه شده و بتواند مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان دهد.

اگر شما نیز دوست دارید تا از دوربین مدار بسته خود در محیط بیرون از ساختمان استفاده کنید، میتونید به این استاندارد توجه لازم را داشته و دوربینی را تهیه کنید تا شامل این آی پی باشه.

انواع دوربین مداربسته هایک ویژن


IP66: استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67

IP66: استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67


IP66 یکی دیگر از مهمترین و اصلی ترین استانداردهای مورد توجه در طراحی و ساخت انواع دوربین های مداربسته هست که می تواند مقاومت این تجهیزات الکترونیکی را در برابر گرد و غبار افزایش داده و مانع از نفوذ هر گونه رطوبت به داخل دستگاه ها شود.

جالب است بدانید که دوربین هایی که از این استاندارد پیروی میکنه، جنسی از فلز یا پلاستیک را دارند. البته در برخی از مواقع شرکت های تولید کننده دوربین های مداربسته از ترکیب پلاستیک و فلز توانسته اند بهترین انواع دوربین ها را طراحی و عرضه کنند.

کاربرد استاندارد IP: استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67


در بررسی این استاندارد ها بایستی به این نکته توجه لازم را داشته باشید به گونه ای که استانداردهای آی پی از کاربرد بسیار ویژه ای برخوردار هستند و همین امر نیز سبب شده است تا امروزه بسیاری از مهندسان به دنبال طراحی و اجرای بهترین این استانداردها باشند.

درجه حفاظت تجهیزات الکترونیکی یا در واقع استاندارد آی پی، از مهمترین و ضروری ترین شاخصه های مربوط به ایمنی این تجهیزات هست که هر یک از ین استاندارد دارای کد مخصوص به خود بوده و اگر شما نیز به دنبال ویژگی خاصی در دوربین مداربسته ی خود هستید.

مطالب مرتبط: اضافه کردن دوربین IP در دستگاه NVR هایک ویژن به چه صورت میباشد؟


استاندارد ip69k: استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67

اعدادی که در کنار کلمه آی پی درج شده اند، مفهوم و معنی بسیار خاصی را داره به طوری که استاندارد آی پی ۶۸ کا، به معنای مقاومت دوربین های مداربسته در برابر گرد و غبار ریز و دمای بسیار بالا هست.

مقاومت دوربین های مداربسته در مقابل حرارت و فشار بالا مربوط به همین استاندارد هست و اگر شما نیز می خواهید دوربین مداربسته خود را در چنین محیطی مورد نصب و استفاده قراربدید، بایستی به این استاندارد توجه لازم را داشته باشید.
در بررسی این استاندارد ها همانطور که اشاره شد هر عددی معنی و مفهوم خاصی را داره به طوری که اعداد اول بعد از آی پی به معنای زیر هست:

عدد یک: مقاوم در برابر اشیای کوچکتر از ۵۰ میلی متر

عدد دو: مقاوم در برابر در برابر اشیای کوچکتر از ۱۲٫۵ میلی متر

عدد سه: مقاوم در برابر اشیای کوچکتر از ۲٫۵ میلی متر

عدد چهار: مقاوم در برابر اشیای کوچکتر از یک میلی متر

عدد پنچ: مقاوم در برابر گرد و غبار

عدد شش: مقاوم در برابر گرد و غبار ریز

همچنین در نظر داشته باشید در استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67 که اعداد دوم درج شده در آی پی به معنای زیر هستند

عدد ۱: محافظت در برابر چکیدن آب

عدد ۲: محافظت در برابر چکیدن آب باران در زاویه ۱۵ درجه

عدد ۳: محافظت در برابر اسپری آب

عدد ۴: محافظت در برابر پاشیدن آب

عدد ۵: محافظت در برابر واترجت

عدد ۶: محافظت در برابر واترجت قوی

عدد ۶K: محافظت در برابر واترجت با فشار قوی

عدد ۷: محافظت در برابر غوطه ور شدن تا یک متر

عدد ۸: محافظت در برابر غوطه ور شدن بیش از یک متر

عدد ۹K: محافظت در برابر واترجت قوی با دمای بالا

برای مطالعه: دوربین مدار بسته بیسیم هایک ویژن چیست؟


Ip54 چیست؟

Ip54 چیست؟

علاوه بر آشنایی در خصوص استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67، بهتر است که در مورد آی پی ۵۴ نیز اطلاعات لازم را داشته باشید.

ویژگی مربوط به این استاندارد بدین شکل هست که دوربین مداربسته شما مقاومت لازم را در برابر اشیای کوچکتر از یک میلی متر را داشته و می تواند در برابر پاشیدن آب، به راحتی کارایی خود را انجام یده.


عددگذاری ip: استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67


در تدوین و طراحی استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67، شما میتونید شامل عرضه شدن یک سری از اعداد و حروف انگلیسی باشید که هر یک از آنها ویژگی منحصر به فردی را دارند و خریداران بهتر است که قبل از تهیه دوربین مداربسته مورد نظر خود، جامع ترین و دقیق ترین اطلاعات را در این زمینه به دست بیارند.


IP69K چیست؟ استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67


اگر شما به دوربین مدار بسته ای نیاز دارید که بتونید در محیط های گرد و غبار مورد استفاده قراربدید، میتونید دوربین مدار بسته ای را در اولویت های خرید خود قرار دهید که دارای آی پی ۶۹Kباشه. همچنین این مدل از دوربین های مدار بسته می توانند به راحتی در برابر واترجت قوی با فشار بسیار بالا، مقاومت حیرت انگیزی را از خود نشان بده.


خلاصه نکات مقاله


حال که در مورد استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67 اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید، میتونید با خال راحت یکی از مناسب ترین و ایده آل ترین این محصولات را تهیه کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استاندارد IP تفاوت IP66 و IP67 نیز میتونید با همکاران ما از همین وب سایت پیش روی خود در تماس بوده و راهنمایی های مد نظر خود را به دست بیارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *