معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M و بررسی کاربرد آن

معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

اگر به دنبال دوربین مداربسته هایلوک هسیتد و میخواهید در ابتدا کاربرد ها و ویژگی های آن رابررسی کنید پیشنهاد میشود مقاله معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M را از دست ندهید.

معرفی دوربین مداربسته معرفیTHC-B220-M

معرفی دوربین مداربسته معرفیTHC-B220-M

معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M که جزء پرفروش ترین محصولات شرکت هایک ویژن میباشد. دوربین مداربسته THC-B220-M با کیفیتی بالا و قیمتی مناسب، میتواند انتخابی خوب برای نظارت از فضای باز و بسته باشد. این دوربین مداربسته اکثراً در فضای باز کاربرد دارد.

دوربین مداربسته THC-B220-M با توجه به ویژگی ها و امکانات ویژه ای که دارد، توانسته است با برندهای دیگر به رقابت بپردازد و جایگاه بخصوصی را در شرایط بازار کنونی بدست آورد و جزء محبوبترین دوربین های مداربسته در بازار ایران بشه. دوربین های مداربسته هایک ویژن، در دو نوع توربو HD و تحت شبکه تولید میشه

معرفی امکانات دوربین مداربسته THC-B220-M

دوربین مداربسته THC-B220-M از عملکردSMART IR ، بیشتر جهت تنظیم نور به مناسب ترین شدت خود برخوردار میباشد. همچنین برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض بیش از حد تصویر استفاده میشه  مقدارSMART IR  را می توان از ۰ به ۳ تنظیم کرد.

برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M باید بدانید که بدنه دوربین مداربسته THC-B220-Mاز جنس فلز  و ضد آب میباشد. وزن دوربین مدار بسته حدود ۵۶۰ گرم میباشد و اینکه دارای ابعادی به اندازه 75.4 میلی متر × ۲۳۰٫۸ میلی متر × ۸۷٫۲ میلی متر میباشد. جریان مصرفی مورد نیاز برای دوربین مدار بسته مدل B220، برابر با ۱ یا ۲ آمپر و از نوع جریان ثابت DC میباشد.

لنز این دوربین به صورت ثابت میباشد و با فاصله کانونی ۲٫۸ میلی متر، ۳٫۶ میلی متر و ۶ میلی متر، برای نظارت از یک فضا کاربرد دارد و زاویه دید آن ۱۰۶ درجه میباشد که این قابلیت توانسته نقطه کور تصویر را تا حد زیادی در این دوربین کاهش بده.

لنز دوربین مداربسته THC-B220-M برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

لنز دوربین مداربسته THC-B220-M برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M که از قابلیت IP66  بهره مند میباشد و این قابلیت آن را به یک دوربین مدار بسته کاملا ضد آب تبدیل کرده است و در برابر گرد و غبار و بارندگی مقاومت بالایی دارد. این دوربین مجهز به قابلیت (BLC) یکسان سازی تضاد نور در محیط های روشن و تاریک میباشد.

 نحوه اتصال در این دوربین ها به دستگاه DVR توسط کابل کواکسیال یا ترکیبی (RG59) و از طریق فیش BNC  میباشد .همچنین در این دوربین مشاهده از راه دور با استفاده از برنامه Hik-Connect برای تلفن همراه یا IVMS4200 برای برنامه های دسک تاپ در دسترس میباشد.

برای معرفی و تهیه دوربین مداربسته THC-B220-M میتوانید به نمایندگی هایکویژن مراجعه کنید و هم چنین باید بدانید که این دوربین مداربسته ۲ مگاپیکسلی، میتونید قالب را به صورت ۲MP @ 30fps  یا ۲MP @ 25fps تنظیم کنید. قابلیت  Exposureدر این دوربین، پارامترهای مربوط به روشنایی را توصیف میکند که میتونید حالت  EXPOSURE را به صورتGLOBAL ، BLC یا DWDR تنظیم کنید.

در حالت GLOBAL به حالت نوردهی دوربین اشاره دارد که نوردهی را با توجه به روشنایی کل تصویر انجام می دهد. همینطور حالت BLC (جبران نور پس زمینه) بیشتر جهت شفاف سازی جسم جلوی نور می باشد، اما این حالت ممکن است باعث قرار گرفتن در معرض بیش از حد پس زمینه،ر جایی که نور شدید است، شود.

تکنولوژی DWDR،BLC ، ICR به دوربین مداربسته THC-B220-M در شرایط نور پس زمینه کمک میکند تا تصاویر واضحی را ارائه دهد. هنگامی که هر دو منطقه بسیار روشن و بسیار تاریک به طور همزمان در تصویر وجود داشته باشه  DWDR سطح روشنایی کل تصویر را متعادل میکند تا تصاویر واضح و با جزئیات ارائه بده.

تکنولوژی DWDR یا WDRبرای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

تکنولوژی DWDR یا WDRبرای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

پس از معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M باید بدانید که برای حالت روز و شب و با توجه به روشنایی فضا، رنگ را به صورت سیاه و سفید و یا به صورت خودکار انتخاب کنید. لذا تصویر در تمام مدت سیاه و سفید است و در شرایط نوری ضعیف و برای تأمین نیازهای شرایط مختلف حالت IR LIGHT روشن میشه  البته این حالت قابل تنظیم میباشد و میتوانید حالت IR LIGHT را خاموش یا روشن کنید. در تنظیمات دوربین مداربسته THC-B220-M  با توجه به روشنایی فضای اطراف آن، میتونید رنگ را به صورت خودکار تغییر بدید.

ولتاژ ورودی دوربین مداربسته THC-B220-M بین ۱۰ تا ۱۴ ولت میباشد. برای تنظیم روشنایی تصویر، مقدار آن را از ۱ تا ۹ میتونید تنظیم کنید تا تصویر تیره یا روشن شود. هر چه مقدار بالاتر باشد، تصویر روشن تر میشه  ویژگی CONTRAST در این دوربین، تفاوت رنگ و نور را بین قسمتهای مختلف تصویر افزایش می دهد و میتوان آن را از ۱ تا ۹ تنظیم کنید.

قابلیت SHARPNESS وضوح میزان جزئیاتی را که سیستم تصویربرداری میتواند تولید کند تعیین میکند. میتونید مقدار SHARPNESS را از ۱ به ۹ تنظیم کنید. مورد AGC دوربین مداربستهTHC-B220-M ، میتواند تصویر را در شرایط نوری ضعیف بهینه کند. همینطور سطح AGC را می توان به صورت HIGH ، MEDIUM یا LOW تنظیم کرد. اگر گزینه OFF را انتخاب کنید عملکرد AGC غیرفعال میشه  زمانی که AGC در حالت روشن باشد، صدا بیشتر میشه

از امکانات دیگر دوربین مداربسته THC-B220-M می توان قابلیت DNR را نام برد که این قابلیت اثر نویز را، به ویژه هنگام ضبط تصاویر متحرک در شرایط نوری ضعیف و ارائه تصویر دقیق و واضح تر کاهش می دهد. بنابراین میتونید DNR را به صورت HIGH، MEDIUM یا LOW تنظیم کنید.

برای مطالعه: مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ؟ هایک ویژن پلاس

 تکنولوژی DNR برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

تکنولوژی DNR برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

در گزینه Mirror حالتهایOFF ،H ، V و HV قابل انتخاب هستند. حالت خاموش، عملکرد Mirror غیرفعال میشه  حالت H، تصویر ۱۸۰ درجه به صورت افقی میچرخه. حالت V، تصویر به صورت عمودی ۱۸۰ درجه می چرخد و حالت HV، تصویر به صورت افقی و عمودی ۱۸۰ درجه میچرخه.

آستانه روز به شب در دوربین مداربسته THC-B220-M برای کنترل حساسیت تغییر حالت روز به حالت شب استفاده میشه  بنابراین میتونید مقدار را از ۱ تا ۹ تنظیم کنید. هرچه این مقدار بزرگتر باشد، حساسیت دوربین نیز بیشتر میشه  همچنین آستانه شب به روز برای کنترل حساسیت تغییر حالت شب به حالت روز استفاده میشه  لذا این مقدار از ۱ تا ۹ قابل تنظیم میباشد. هرچه این مقدار بزرگتر باشد، حساسیت دوربین نیز بیشتر است.

ویژگی های دوربین مداربسته   THC-B220-M

در معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M باید بدانید که این دوربین دارای وضوح باور نکردنی و استثنایی ۱۹۲۰ (H) × ۱۰۸۰ (V) میباشد. به زبان ساده تر تعداد پیکسل های افقی این دوربین ۱۹۲۰ پیکسل و  عمودی آن ۱۰۸۰ پیکسل است.

تصاویری که دوربین مداربسته THC-B220-M ثبت میکند در رنج ۲۵ تا ۳۰ فریم می باشه . نور IR هوشمند این دوربین مداربسته تصویربرداری (به عبارتی ساده، دید در شب) در شرایط تاریکی مطلق را پوشش می دهد. این دوربین دارای قابلیت تنظیم نور در شب و روز است و همینطور توانایی قابلیت دید در شب با فاصله ۴۰ متر را برای کاربر فراهم میکند.

دید در شب (SAMART IR) برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

دید در شب (SAMART IR) برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

این دوربین مجهز به سنسور تصویر ۲ مگاپیکسلی با عملکرد بالا CMOS میباشد و این قابلیت توانسته تا حدی زیادی با دیگر برندهای برتر دوربین مداربسته رقابت کند و محبوبیت خاصی را برای خود ایجاد کند. توان مصرفی ۴ وات از ویژگی های دیگر این دوربین میباشد.

دوربین مداربسته THC-B220-M دارای کیفیت بسیار خوبی میباشد. تنظیم زاویه دوربین مداربسته THC-B220-M در صفحه به صورت ۰ درجه تا ۳۶۰ درجه، در شیب به صورت ۰ درجه تا ۱۸۰ درجه، در چرخش نیز ۰ درجه تا ۳۶۰ درجه میباشد. دوربین مداربسته مدل B220 از فرمت تصویر با فرکانس های TVI – CVI – AHD  – CVBS  ANALOGپشتیبانی میکند.

تصویر در حالت روز در دوربین مداربسته THC-B220-M تمام مدت رنگی خواهد بود. دوربین مداربسته B220 از عملکرد مطلوبی در دمای منفی ۴۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتی گراد برخوردار میباشد.

قابلیت EXIR به دوربین مداربسته THC-B220-M اجازه می دهد تا نور LED را به صورت مستطیل تولید کند تا بتواند متناسب با اندازه طبیعی صفحه باشد (۴: ۳ یا ۱۶: ۹). در حالت EXIR تمام نقاط تصویر روشن و قابل رویت می باشه . سیگنال سیستم در این دوربین به صورت PAL / NTSC میباشد.

شما میتوانید برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با دوربین مداربسته دید در شب به صفحه بهترین مارک دوربین مداربسته دید در شب نیز مراجعه نمایید.

مزایای این دوربین برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

عملکرد مطلوب دوربین مداربسته THC-B220-M در دمای منفی۴۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتی گراد میباشد. رزولوشن بالا، قابلیت دید در شب با فاصله ۴۰ متر برای کاربر و همینطور مجهز بودن به سنسور تصویر با ۲ مگاپیکسل، ضد آب بودن آن نیز از جمله مزایای خوب این دوربین به شمار میرود.

معایب این دوربین برای معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

اگر کیس دوربین مداربسته  THC-B220-Mکوچک باشد همین باعث می شود که میزان دید در شب به حداقل برسد. اگر نحوه اتصال در این دوربین ها به دستگاه DVR، توسط کابل کواکسیال انجام بشه نصب راحتتر خواهد بود اما در صورت به وجود آمدن عیب یا مشکلی نمیتوان آن را به راحتی رفع کرد.

بیشتربدانید: تشخیص فعال بودن دوربین مدار بسته وروش های فعال کردن آن

خلاصه ویژگی های محصول معرفی دوربین مداربسته THC-B220-M

 • مجهز به سنسور تصویر ۲ مگاپیکسلی با کارایی بالا CMOS
 • کیفیت بالای تصویر
 • خروجی HD آنالوگ، با رزولوشن استثنایی ۱۹۲۰ (H) × ۱۰۸۰ (V)
 • فناوری IR هوشمند جهت پوشش دهی در تاریکی مطلق
 • قابلیت فناوری EXIR، توانایی قابلیت دید در شب با فاصله ۴۰ متر
 • پشتیبانی از فرمت تصویر با فرکانس های TVI – CVI – AHD – – CVBS ANALOG    
 • استفاده از قابلیت DNR جهت کاهش نویز در شب
 • لنز ثابت با فاصله کانونی ۲٫۸ میلی متر، ۳٫۶ میلی متر و ۶ میلی متر جهت نظارت از فضای اطراف
 • عملکرد مطلوب در دمای منفی ۴۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتی گراد
 • زاویه دید ۱۰۶ درجه در این دوربین مداربسته جهت کاهش نقطه کور تصویر
 • قابلیت IP66 جهت مقاومت در برابر گرد و غبار و بارندگی (خاصیت ضد آب)
 • قابلیت میدان دید افقی: ۱۰۳ درجه (۲٫۸ میلی متر)، ۸۰٫۷ درجه (۳٫۶ میلی متر)، ۵۰٫۱ درجه (۶ میلی متر)
 • پایه لنز ۱۲ مگا
 • قابلیت برش فیلتر IR جهت دید در روز و شب
 • توانایی قابلیت همگام سازی داخلی
 • تنظیم زاویه: صفحه: ۰ درجه تا ۳۶۰ درجه، شیب: ۰ درجه تا ۱۸۰ درجه، چرخش: ۰ درجه تا ۳۶۰ درجه
 • سیگنال سیستم به صورت PAL / NTSC
 • نرخ فریم این دوربین   PAL: 1080p @ 25fps و NTSC: 1080p @ 30fps
 • دارای منوی OSD با پارامترهای قابل تنظیم
 • قابلیت تنظیم سه محوره
 • قابلیت DWDR، BLC، ICR جهت ارائه تصاویر واضح و متعادل سازی سطح روشنایی کل تصاویر
 • تنظیم رنگ در حالت روز و شب
 • ظاهر زیبا و طراحی خلاقانه
 • دید در شب تا فاصله ۴۰ متر
 • وزن دوربین ۵۶۰ گرم میباشد
 • بدنه و اجزای دوربین از جنس فلز می باشد
 • دارای ولتاژ ورودی بین ۱۰ تا ۱۴ ولت
 • داشتن جریان مصرفی برابر با ۱ یا ۲ آمپر و از نوع جریان ثابت DC
 • توان مصرفی ۴ وات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *