مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ؟ هایک ویژن پلاس

سیستم های نظارت تصویری از سالیان پیش به عنوان ابزاری بسیار ارزشمند برای نظارت و امنیت مورد استفاده قرار میگرند . با توجه به قدمت طولانی این سیستم ها، تحولات زیادی در این حوزه صورت گرفته است و هم چنین  تحول در مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته نیز از این قاعده جدا نبوده مقاله زیر اطلاعات جامعی را در این باره در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته چقدر است؟

این نوع دوربین ها چه مدت ویدیو میگیرد میکنند یکی از سوالات متداول ممکنه برای شما پیش بیاید ، زمانی که قصد خرید آن را دارید یا ممکنه در مورد مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته نصب شده کنجکاو باشید.

میتوانید فرمول آسان زیر را بررسی کنید تا ببینید آیا فضای ذخیره سازی یک دوربین یا سیستم امنیتی می تواند نیازهای شما را برآورده کند یا خیر ، و نکات مهم و پاسخ به داغ ترین سوالات در مورد “دوربین های مداربسته و اینکه تا چه حد میتوانند ضبط را انجام دهند” را دریافت کنید.

دوربین خانگی ومربوط به مشاغل چه مدت ضبط میکند: فرمول دقیق برای شما وقتی میخواهید، محاسبه کنید که چند روز یا ساعت یک دوربین میتواند ضبط کند ، باید متغیرهای زیر را بررسی کنید که ابتدا زمان ضبط را تعیین میکنند:

 • وضوح: هرچه رزولوشن بالاتر باشد ، دوربین های امنیتی مدت زمان کمتری را ضبط میکنند.
 • فشرده سازی: فشرده سازی فیلم اندازه فیلم اصلی را کاهش میدهد و زمان ضبط دوربین امنیتی طولانی تری را ارائه میدهد.
 • میزان بیت: نرخ بیت بالاتر مدت ضبط دوربین کمتری را برای دوربین مداربسته فراهم می کند.
 • تعداد دوربین ها: دوربین های بیشتری به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز دارند ، بنابراین زمان ضبط فیلم را کاهش میدهید.
 • فضای ذخیره سازی: فضای ذخیره سازی بزرگتر معمولاً مدت زمان بیشتری را برای ضبط فیلم دوربین مداربسته فراهم میکند

خرید دوربین هایک ویژن تنها با یک کلیک

ضبط در دوربین مدار بسته

محاسبه مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته :

ما از طریق آزمایشات دقیق تیم خود فرمول زیر را جمع بندی کردیم تا به شما کمک کند محاسبه کنید که مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته چقدر است ، بنابراین می توانید تأیید کنید که آیا سیستم دارای فضای ذخیره سازی پردازنده میتواند نیاز شما برای ذخیره سازی فیلم را برآورده کند.

برای ضبط فیلم در HDD از سیستم دوربین مدار بسته NVR / DVR: روزهای ضبط = (فضای ذخیره سازی (GB) * 10242 * 8) / (میزان بیت (kb / s) * 3600 * 24 * دوربین) برای ضبط فیلم ها در کارت SD دوربین IP مستقل: ساعت ضبط = فضای ذخیره سازی (گیگابایت) * ۱۰۲۴۲ * ۸ / میزان بیت (kb / s) / 3600 بیایید به عنوان مثال از سیستم دوربین مدار بسته Reolink RLK8-410B4 (با ۴ دوربین و HDD داخلی ۲ ترابایت در NVR) و دوربین IP مستقل RLC-410W با اسلات کارت SD استفاده کنیم تا به شما نشان دهیم دوربین های مداربسته چه مدت میتوانند ضبط کنند ، و چه مدت میتوانید با ۱ ترابایت ضبط کنید.


🔲برای بازدید از صفحه نمایندگی هایک ویژن کلیک کنید🔲


 • ۲ ترابایت HDD برای ضبط فیلم = ۲۰۴۸ گیگابایت
 • ۴ دوربین IP PoE
 • میزان بیت برای دوربین های IP: 8192 kb / s (برای وضوح بالا ۵MP)

متغیرها را وارد فرمول کنید ، و میتوانید ببینید که سیستم دوربین امنیتی و مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته چقدر میباشد. روزهای ضبط = (فضای ذخیره سازی (GB) * 10242 * 8) / (نرخ بیت (kb / s) * 3600 * 24 * دوربین) روزهای ضبط = (۲۰۴۸ GB * 10242 * 8) / (8192 (kb / s) * 3600 * 24 * 4) = 6 روز) همچنین میتوانید فرمول مصرف فضای ذخیره سازی دوربین مداربسته را در اینجا بررسی کنید.

این بدان معناست که با وجود ۲ ترابایت HDD داخلی در NVR ، این سیستم میتواند ۴ دوربین را که به مدت ۶ روز با ضبط ۲۴/۷ در ۵MP Super HD پشتیبانی کند.

اگر اینگونه سوالات در ذهن شما وجود دارد، که از خود می پرسید “متوسط ​​دوربین فیلمبرداری چه مدت فیلم را ذخیره میکند یا فیلم آن چه مدت نگهداری میشود” ، امیدوارم که پاسخ را در اینجا دریافت کرده باشید.

هم چنین:

اگر می خواهید زمان ضبط سیستم دوربین امنیتی مداربسته را افزایش دهید ، می توانید میزان بیت جریان پخش فیلم را کم کنید یا ضبط تشخیص حرکت را امتحان کنید ، که ضبط تصاویر فقط در صورت وقوع حرکت شروع میشود.

اگر به ضبط فیلم های مداوم با وضوح بالا پایبند هستید ، می توانید یک درایو دیسک سخت خارجی را از طریق e-SATA برای فضای ذخیره سازی بیشتر و زمان ضبط طولانی تر (حداکثر ۸ ترابایت با حداکثر ۴ ترابایت HDD / پورت) نصب کنید. قبل از رونویسی مجدد فیلم ها ، می توانید فیلم ها را مرور کرده و از اطلاعات مهمی که میخواهید رونوشت بگیرید.

علت ذخیره نکردن دوربین مدار بسته:

برق و اتصال دوربین را مورد بررسی قرار دهید ،گاهی اوقات مشکل میتواند به سادگی یک اتصال قطع شده باشد و حتی ممکنه شبکه در حال حاضر خراب باشد. دوربین های پروتکل اینترنت (IP) معمولاً دارای نشانگرهای LED هستند که برای انتقال داده ها به شبکه مورد استفاده قرار میگیرند اما ممکن است در داخل دوربین مخفی باشد.

اگر LED های دوربین روشن نیستند ، باید بررسی کنید که آیا دوربین از بیرون روشن شده است (به دیوار وصل است). اگر دوربین شما از طریق برق و نه باتری تغذیه میشود ، باید بررسی کنید که دوربین وات مناسب را دریافت میکند زیرا یک دوربین پیچیده مانند بزرگنمایی با شیب پهن به وات بیشتری نیاز دارد که یک پلاگین معمولی تأمین میکند. که باعث میشود مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته پایین بیاید.

روش از کار انداختن دوربین مدار بسته:

پاسخ خیلی سخت نیست. میتوانید دوربین های امنیتی خود را با درجات مختلف پشتیبان گیری خاموش کنید. موارد زیادی وجود دارد که به سیستم پیشرفته امنیتی خانه متصل شده اند و ممکن است هنگام غیرفعال شدن غیرقانونی دوربین ، زنگ خطر را به صدا درآورند و به شرکت امنیتی شما هشدار دهند. اما تعداد زیادی دوربین امنیتی دیگر نیز وجود دارد که از این نوع پشتیبانی برخوردار نیستند. خاموش شدن این دوربین ها کار چندان سختی نیست و دیگر مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته فرقی نمیکد.

 • خاموش کردن دوربین امنیتی به راحتی آوردن چراغ فلاشه.

یک چراغ قوه LED قدرتمند میتواند یک دوربین امنیتی را از کار بیاندازد بدون اینکه نیازی باشد کار دیگری انجام دهید. البته این ترفند فقط در شب جواب میدهد ، زمانی که چراغ LED لنز دوربین را کور میکند. اما اگر کسی قصد انجام تجارت غیرقانونی در ساعات روز را داشته باشد ، میتواند با یک لیزر ساده به همان نتیجه برسد. اکثر دوربین های امنیتی با هر یک از این ترفندهای ساده کاملاً کور خواهند شد و همه غیرفعال هستند.

حجم مصرفی دوربین مدار بسته را چطور بررسی کنیم؟

ممکنه بسیاری از شما در مورد کند شدن دوربین های مدار بسته IP در شبکه خانگی خود بشنوید ، اما تعداد کمی از شما مصرف برق دوربین های امنیتی ، دوربین مداربسته یا سیستم های امنیتی و مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته خود را نمیدانید.

بنابراین دوربین های مداربسته آنالوگ ، دوربین های امنیتی PoE / بی سیم ، DVR / NVR یا سیستم های امنیتی شما چقدر برق مصرف میکنند؟ آیا دوربین های امنیتی از برق زیادی استفاده میکنند؟ میزان مصرف اجرای دوربین مداربسته چقدره؟

 • برخی از دوربین های نظارت تصویری مصرف برق زیادتری دارند ، به عنوان مثال ، کمتر از ۸W در دوربین امنیتی Reolink RLC-410 IP بی سیم ۵MP HD.
 • DVR / NVR تمایل دارد کمی بیشتر از دوربین امنیتی CCTV یا PoE برق مصرف کند. به عنوان مثال ، یکی از DVR های هایک ویژن از ۴۰ وات حداکثر با ۱۰۰ ~ ۲۴۰VAC ، ۶٫۳A 3A یا یکی از DVR های Dahua با DC12V / 5A 60 وات استفاده میکند.

نحوه بازبینی فیلم دوربین مدار بسته:

 • ابتدا بر روی صفحه مانیتور راست کلیک کنید
 • وارد منوی اصلی شوید
 • سپس وارد قسمت تنظیمات دوربین مدار بسته شوید
 • تنظیمات ضبط و مرور را انتخاب کرده
 • سپس play back یا مرور کردن را انتخاب
 • فیلم مورد نظر را مشاهده کنید
نحوه بازبینی فیلم در دی وی ار

حذف فیلم دوربین مدار بسته چطور انجام میشود؟

آیا امکان حذف تصاویر دوربین مداربسته برای بیشتر کردن مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته وجود دارد؟ چگونه فیلم های دوربین امنیتی را حذف میکنید؟ امروز ما تمام راه حل های ممکن را برای حذف تصاویر دوربین مداربسته از DVR ، NVR ، کارت SD و رایانه برای شما معرفی خواهیم کرد.

چگونه میتوانم پرونده های ضبط شده قدیمی را در DVR حذف کنم؟ این کار برای پاک کردن فضای ضبط است زیرا متوجه میشویم که در حال حاضر پره. این موضوع برای بسیاری سو تفاهم ایجاد میکند که شما باید بصورت دستی فیلم دوربین مداربسته را حذف کنید تا فضای ذخیره سازی برای ضبط یک روز دیگر آزاد شود.

در حقیقت ، شما نیازی به انجام این کار در هنگام پر شدن HDD ندارید. به این دلیل که سیستم های DVR یا NVR به طور خودکار قدیمی ترین داده های ضبط شده را بازنویسی میکنند ، بنابراین شما همیشه جدیدترین تصاویر را خواهید داشت.

مراحل حذف:

 • ابتدا به منوی DVR یا NVR می رویم
 • در مرحله دوم بر روی گزینه HDD کلیک و ان را انتخاب کرده
 • هارد دیسک را کاملا مشاهده کرده
 • گزینه چک باکس را انتخاب
 • سپس وارد Init شده
 • کلیک کرده و اوکی ok را انتخاب تا فیلم های درون هارد کاملا حذف شوند

همه چیز درباره فیلم دوربین مدار بسته:

بررسی دوربین:

با بررسی فهرست دوربین ، آدرس IP دوربین خود را پیدا کنید. هنگامی که آدرس خود را پیدا کردید میتوانید با استفاده از لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود آن را “پینگ” کنید تا قدرت اتصال را آزمایش کنید.

cmd را در موتور جستجوی windows تایپ کنید و این باید یک خط فرمان DOS باز کند. وقتی این حالت ظاهر شد ، از شما خواسته می شود “ping” و آدرس IP خود را تایپ کنید. ممکنه ببینید “Request Time Out” یا “Destination Host Unreachable” در صفحه ظاهر میشوند. در صورت وجود ، بررسی کنید که آیا دستگاه مورد استفاده شما در همان شبکه دوربین شما قرار دارد یا خیر.

اگر دوربین را در شبکه مشاهده کردید ، سعی کنید با استفاده از مرورگر خود متصل شوید و مشکل اصلی را پیدا کنید.

نام کاربری / رمزعبور را بدانید

اگر میتوانید دوربین را پینگ کنید اگر خود به دوربین متصل نمیشوید ، ممکنه ورود یا گذرواژه اشتباهی را وارد کرده باشید.

جداول ARP را بررسی کنید

جداول پروتکل وضوح آدرس (ARP) را که معمولاً در خارج از دوربین قرار دارند ، بررسی کنید. عبور از آدرس MAC و IP با استفاده از ARP امکان پذیره. عدم تعارض IP را تأیید کنید اگر بیش از یک دوربین دارید باید مطمئن شوید که آدرس IP متفاوتی دارند زیرا دسترسی شما به یک یا همه دوربین ها را متوقف میکند. سیستم عامل را ارتقا دهید مراقب باشید دوربین شما به روز باشد.

با اتصال به VMS و دسترسی به صفحه وب دوربین میتوانید این کار را انجام دهید تا مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته بیشتر شود. دوربین را راه اندازی کنید گاهی اوقات این اولین کاریه که انجام می دهیم – سیستم را برای ۱۰-۲۰ ثانیه خاموش کرده و دوباره تنظیمات خود را وارد کنید.

کابل کشی را بررسی کنید مطمئن شوید که کابل ها صاف و کاملاً سالم هستند زیرا در صورت وجود گره یا کابل های شل ، این میتواند برای اتصال مشکل ایجاد کند. تنظیم مجدد کارخانه در صورت مشکل این میتواند یک کار اساسی باشد زیرا شما میتوانید تمام سابقه خود را از دست بدهید اما این روند به عیب یابی هر مسئله ای کمک میکند.

با فشار دادن یک گیره کاغذ به داخل دکمه تنظیم مجدد ، میتوان تنظیم مجدد کارخانه را انجام داد. برای پشتیبانی با سازنده یا ارائه دهنده نظارت از راه دور تماس بگیرید اگر هرگز مطمئن نیستید از شروع ، از متخصصی که می تواند در هر مرحله به شما کمک کند مشاوره بگیرید.

خلاصه مقاله:

 • مدت زمان ضبط دوربین مدار بسته چقدر است؟
 • محاسبه مدت زمان ضبط دوربین مداربسته
 • علت ذخیره نکردن دوربین مدار بسته
 • روش از کار انداختن دوربین مدار بسته
 • حجم مصرفی دوربین مدار بسته را چطور بررسی کنیم؟
 • نحوه بازبینی فیلم دوربین مدار بسته
 • حذف فیلم دوربین مدار بسته چطور انجام می شود؟
 • همه چیز درباره نحوه ضبط فیلم دوربین مدار بسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *