انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500 به چه صورت میباشد؟

انتقال تصویر هایکویژن با برنامهIVMS-4500

این روزها با گسترش فناوری، نیاز انسان ها نیز دچار تغییر شده و نیاز به یک سری ابزارها و سیستم ها اهمیت زیادی داره. یکی از این سیستم های بسیار پرکاربرد و مهم، سیستم های امنیتی دوربین مداربسته است‌.برای بدستن آوردن اطلاعات در رابطه با انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500 با هایکویژن همراه باشید

انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500

انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500


هایک ویژن یکی از برندهای چینی مطرح و معتبره که از سال ۲۰۰۱ به طور تخصصی در زمینه ی تولید ابزارهای سیستم های امنیتی مداربسته فعالیت میکنه. محصولات برند هایک ویژن در بسیاری از کشورها به فروش میرسند و بسیار مورد استقبال کاربران هستند.

این شرکت در زمینه ی تولید انواع سیستم ها پیشروه و همواره سیستم های ارتقا یافته ای را تولید و روانه ی بازار میکند. یکی از قابلیت های خوب محصولات هایک ویژن این است که قابلیت انتقال تصویر با استفاده از نرم افزارهای خاصی را دارند.

پیش از این که به طور کامل درباره ی عملیات انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 با شما صحبت کنیم، بهتره ابتدا به طور کامل با انتقال تصویر و روش های رایج آن و نکاتی که باید بدانید آشنا بشید. سپس به طور کامل به آموزش انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه یIVMS_4500 میپردازیم.

ادامه:

یکی از کارهای مهم در نصب و راه اندازی سیستم های امنیتی مداربسته، فرایند انتقال تصویر است. اما سوالی که پیش می آید این است که انتقال تصویر چیست؟ و انتقال تصویر به چند طریق ممکنه؟

انتقال تصویر در واقع به فرایند انتقال، مشاهده و ضبط تصاویر در مکانی غیر از دستگاه ضبط تصاویر ( دی وی آر و ان وی آر ) گفته میشود. در فرایند انتقال تصویر معمولا از رایانه، لپ تاپ، تبلت و انواع گوشی های هوشمند استفاده میشه.

معمولا یکی از خواسته های کارفرمایان از نصابان و کارشناسان سیستم های امنیتی، نصب و راه اندازی سیستم های نظارتی برای مشاهده و کنترل تصاویر از مکانی دور مثل منزل میباشه. فرآیند انتقال تصویر در همه ی سیستم های آنالوگ، آنالوگ HD و تحت شبکه انجام میشه.

برای انتقال تصاویر به شبکه ای برای تبادل اطلاعات نیاز داریم. شبکه ی مورد نیاز ممکن است انواع شبکه های کامپیوتری، LAN ،MAN و WAN باشه. ولی غالبا برای انتقال تصویر از شبکه های‌محلی یا اینترنت استفاده میشه.هم چنین برای انتقال تصاویر نیازمند دوربین مداربسته هایک ویژن هستید.


انتقال تصویر با شبکه ی محلی درانتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500


در انتقال تصویر به وسیله ی شبکه ی محلی به وسیله ی ساخت یک شبکه ی داخلی میان تجهیزات و دستگاه های ضبط، شما قادر خواهید بود بدون نیاز به اینترنت انتقال تصویر را انجام دهید و به راحتی مشاهده ی تصاویر دوربین های مداربسته بپردازید. اگر از شبکه ی یکپارچه ی سیمی یا بدون سیم استفاده کنید، امکان انتقال تصویر بدون شبکه ی اینترنت نیز وجود دارد.


در شبکه های بی سیم برای مسیرها و مسافت های کم تا شعاع ۱۰۰ متر شما قادر خواهید بود از شبکه های wifi بهره ببرید. در مسافت های بیشتر ( حداکثر تا شعاع ده کیلومتر ) به وسیله ی آنتن های رادیویی نظیر شبکه های ماهواره ای می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

البته با در نظر گرفتن مسائلی مثل سرعت نه چندان مناسب و نسبتا پایین اینترنت در کشور ما، استفاده از شبکه های محلی برای فرایند انتقال تصویر گزینه ی مناسب و خوبی به نظر میرسند. علاوه بر این سرعت و بازده انتقال تصویر بالا رفته و هزینه های دوره ای مثل هزینه ی اینترنت نیز به شدت کم میشه.

تهیه دوربین هایک ویژن تنها با یک کلیک


انتقال تصویر با استفاده از اینترنت درانتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500

انتقال تصویر با استفاده از اینترنت درانتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500


در عملیات انتقال تصویر اینترنتی، باید سیستم امنیتی خود را به اینترنت متصل نمایید و سپس تصاویر را در هر زمان و مکانی که اینترنت داشتید مشاهده نمایید. انتقال تصویر با استفاده از اینترنت یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین راه های انتقال تصویره که نرم افزارهای زیادی برای آن وجود داره.

در این روش شما باید به یک شبکه ی اینترنت پرسرعت متصل بشید و پس از نصب آن و انجام تنظیمات پیکربندی، تصاویر را با استفاده از گوشی خود مشاهده کنید. یکی از راه های انتقال تصویر با شبکه ی اینترنتی، انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 است.

بیشتربدانید: بهترین مارک دوربین مداربسته دید در شب


برای انجام انتقال تصویر اینترنتی به چه چیزهایی نیاز دارید در انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500


۱) اولین چیزی که برای انتقال تصویر اینترنتی نیاز دارید دستگاه ان وی آر یا دی وی آر با قابلیت اتصال به شبکه ی اینترنته. دستگاه ضبط کننده ای که استفاده میکنید بایستی قابلیت متصل شدن به شبکه را داشته باشه. اکثر دستگاه های dvr و nvr موجود در بازار قابلیت اتصال به اینترنت را دارند.


۲) شبکه ی اینترنت برای ضبط تصاویر بسیار ضروری است. برای استفاده از اینترنت شما به IP استاتیک و IP valid نیاز دارید. IP آدرسی ثابت برای یافتن شبکه ی اینترنتی میسازه.
۳) علاوه بر محل ضبط تصاویر، در محل پخش تصاویر نیز به اینترنت نیاز خواهید داشت.
نکات مهم در انتقال تصویر:
کیفیت انتقال تصویر بسته به فناوری به کار رفته در آن و نرم افزاری که استفاده میکنید متفاوته. هر سال شرکت های معروفی در تلاش اند تا نرم افزارهای انتقال تصویر خود را به روز رسانی و آپدیت کنند. یکی از برنامه های خوب برای انتقال تصویر، برنامه ی IVMS_4500 است.

همچنین سرعت اینترنت ‌نیز در کیفیت و وضوح تصاویر بسیار موثر است و هرچه سرعت اینترنت بهتر باشد تصاویر نیز کیفیت بالاتری خواهند داشت. پس اگر قصد انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 دارید، توصیه میکنیم اینترنت های خود را از شرکت های معتبر و با کیفیت تری تهیه کنید.


در انتقال تصویر با استفاده از اینترنت به جز شارژ ماهانه ی اینترنت خود نیازی نیست هیج هزینه ی اضافی بپردازید. در انتقال تصویر با شبکه ی محلی، یک هزینه ی پایه ای برای خرید و راه اندازی شبکه ی محلی نیاز دارید.

درادامه:


همانطور که اشاره کردیم سرعت اینترنت در کیفیت تصاویر بسیار تاثیر گذار است. اما سرعت اینترنتی که برای انتقال تصویر نیاز دارید بسته به شمار و کیفیت تصاویر دوربین های سیستم مداربسته تغییر خواهد کرد‌. برای اینکه به طور کامل بتوانید سرعت لازم برای انتقال تصویر اینترنتی را محاسبه کنید باید از ابزارهای تعیین فضای هارد و پهنای باند دوربین کمک بگیرید و در پایان پهنای باند مورد نیاز را بدست آورید‌.

بهتر است با توجه به مشکلات سرعت اینترنت در کشور بیشترین سرعت اینترنت را هنگام خرید انتخاب نمایید.
همچنین حجم اینترنتی که نیاز خواهید داشت بسته به تعداد دوربین ها و زمانی که صرف نظارت و بررسی تصاویر میکنید متفاوت خواهد بود.

هرچه مدت زمان بیشتری از برنامه ی انتقال تصویر استفاده کنید قطعا به حجم اینترنت بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد. مقدار حجم مورد نیاز بسته به سیستم و دوربین های مداربسته تیز تغییر میکنه. به هر حال پس از مدتی استفاده از برنامه ی انتقال تصویر، حجم مورد نیاز خود را به طور حدودی به دست خواهید آورد.


گوشی هوشمند با سیستم عامل اندروید یا IOS. البته گاهی ممکنه به دلیل پایین بودن نسخه ی اندروید،گوشی شما برنامه ی انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 را پشتیبانی نکند. اما تمام گوشی هایی که نسخه ی اندروید ۴ و بالاتر را دارند و گوشی های کمپانی اپل این برنامه را ساپورت میکنند.


برنامه ی IVMS_4500 چیست؟

برنامه ی IVMS_4500 چیست؟

نرم افزار IVMS_4500 برای مانیتورینگ دستگاه های nvr و dvr و IP cam های برند هایک ویژن می باشد‌. نصب و راه اندازی این اپلیکیشن بسیار آسانه. برنامه ی IVMS_4500 برای گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید ۴ و بالاتر و همچنین گوشی های کمپانی آیفون طراحی شده اند.


کاربرد IVMS-4500 در انتقال تصویر دوربین مداربسته چیست در انتقال تصویر هایک ویژن با این برنامه

بازیابی تصاویر، ذخیره و برش آنها و مدیریت تصاویر از طریق این برنامه به آسانی قابل انجامه. به وسیله ی این نرم افزار شما قادر خواهید بود با استفاده از WiFi یا شبکه های اینترنتی ۳G و p2p و ddns عملیات انتقال تصویر داشته باشید. نرم افزار IVMS_4500 رزولوشن های ۴۸۰ × ۸۰۰، ۴۸۰ × ۸۵۴، ۹۶۰ ×۵۴۰، ۱۲۸۰ ×۷۲۰، ۸۰۰ × ۱۲۸۰ و ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ را ساپورت میکند.


کیفیت وضوح تصویر زمان پخش زنده با وضعیت اینترنت و کارکرد گوشی هوشمند شما ارتباط مستقیمی دارد، بنابراین اگر نمایش زنده ی تصاویر روان نبود، شما قادر خواهید بود رزولوشن، فریم و بیتی دوربین را کم کنید تا عملیات انتقال تصویر بهتر انجام شود.

همچنین برنامه یIVMS_4500 دستگاه های ضبطی غیر از هایک ویژن مثل ورتینا، فنیکس و … را پشتیبانی و ساپورت میکنه. جدیدترین نسخه ی برنامه ی IVMS_4500 قابلیت هایی مثل تشخیص اثر انگشت، ساپورت رمزگذاری کد QR را نیز دارد.


نرم افزار IVMS_4500 در دو نسخه ی متفاوت اندروید و IOS برای گوشی های آیفون و سایر گوشی های هوشمند ساخته شده است. پس از نصب کردن این برنامه شما از قابلیت های

ویژگی های منحصر به فرد این برنامه

ویژگی های منحصر به فرد این برنامه


۱) مشاهده ی تصاویر حاصل از دوربین های مداربسته به صورت آنلاین و زنده
۲) امکان دسترسی به بخش آرشیو تصاویر ضبط و ذخیره شده
۳)قابلیت دسترسی به تنظیمات دستگاه های ضبط
۴) ضبط فیلم و ذخیره ی آنها در گوشی بهره مند بشید.
ویژگی های منحصر به فرد برنامه ی IVMS_4500:
از دیگر ویژگی های پرکاربرد دستگاه IVMS_4500 میتونیم به موارد زیر اشاره کرد:
۱) پخش زنده ی تصاویر حداکثر ۱۶ دوربین
۲) مدیریت و کنترل تصاویر حداکثر ۲۶۵ دوربین
۳) قابلیت ارسال فرمان های دوربین PTZ
۴) قابلیت Reset کردن تنظیمات
۵) قابلیت باز پخش و بازبینی تصاویر


اگر شما آی پی استاتیک داشته باشید، از طریق اینترنت و با استفاده از نرم افزار IVMS_4500 قادر خواهید بود تصاویر حاصل از دوربین های مداربسته را مشاهده کنید. همانطور که گفته شد پورت و آی پی دستگاه را وارد کنید.


انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500


در دوربین های مداربسته یکی از اساسی ترین ویژگی ها انتقال تصاویره. انتقال تصاویر هایک ویژن در ایران تحریم شده ولی با استفاده از برنامه ی IVMS_4500 به آسانی قادر خواهید بود عملیات انتقال تصویر را انجام بدید. اما عملیات انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 چگونه انجام میشه در ادامه قصد داریم به آموزش انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 بپردازیم.


آموزش انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500


برای انجام عملیات انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 باید سه مرحله ی تنظیم دستگاه دی وی آر، تنظیمات مودم و تنظیم نرم افزار گوشی هوشمند را انجام دهید.

تنظیمات دستگاه dvr


برای انجام عملیات انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 در قدم نخست شما باید دستگاه دی وی آر هایک ویژن را با استفاده از کابل شبکه به اینترنت وصل نمایید. کافیه کابل شبکه را به مودم روشن و متصل به اینترنت متصل ( کانکت ) نمایید. سپس بایستی تنظیمات IP دستگاه DVR را به روش صحیح تغییر دهید. برای تنظیمات IP به گزینه ی منو ( menu ) رفته و در گام بعدی گزینه ی configuration را انتخاب کنید.

سپس به بخش نتورک یا همان شبکه رفته و در قسمت General تنظیمات را مطابق مراحل زیر انجام بدید.
۱) تیک گزینه ی Enable DHCP را بردارید و آن را غیر فعال کنید.
۲) در بخش IPv4 Address اعداد ۱۰۰_ ۱ _ ۱۶۸ _ ۱۹۲ را وارد کنید.
۳) در بخش IPv4 Subent Mask ارقام ۰_ ۲۵۵_۲۵۵_۲۵۵ را وارد کنید.
۴) در قسمت IPv4 Default Gateway نیز پارامترهای ۱_۱_۱۶۸_۱۹۲ را وارد کنید.
۵) سپس به قسمت Preferred DNS Server بروید و ۴٫۲٫۲٫۴ را وارد کنید.
۶) و در پایان در بخش Alternate DNS Server اعداد ۸٫۸٫۸٫۸ را وارد کنید.


تنظیمات مودم اینترنت

تنظیمات مودم اینترنت


نخستین گام در عملیات انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 تنظیمات مودم اینترنته. پس از انجام تنظیمات دستگاه دی وی آر، باید وارد مودم شوید. IP تمام مودم ها ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ است. پس از ورود به مودم باید به بخش NAT مراجعه کنید‌. این گزینه در مودم های مختلف متفاوته لذا برای یافتن این گزینه باید در قسمت منو آن را جست و جو نمایید‌.

بعد از طی این مرحله باید وارد بخش DMZ بشید و سپس IP دستگاه دی وی آر را گه در بالا گفته شد وارد نمایید. و سپس تنظیمات انجام شده را ذخیره نمایید‌. اکنون این بخش به پایان رسیده است و میتونید به سراغ مرحله ی بعدی یعنی تنظیمات نرم افزار برید.


تنظیمات نرم افزار هایک ویژن IVMS_4500


۱) نخست باید نرم افزار IVMS_4500 را دانلود و نصب نمایید. ( نسخه ی اندروید و IOS در دسترس است. ) هر دو نسخه ی این برنامه را میتونید با یک جستجوی ساده از گوگل پلی دانلود کنید.
۲) پس از نصب برنامه یک پیغام روی صفحه ی نمایش گوشی مشاهده خواهید کرد که باید از بین همه ی گزینه ها ایران را انتخاب نمایید.
۳) پس از انتخاب کشور، در سمت چپ و بالای صفحه ی گوشی، یک گزینه ی دایره ای شکل وجود دارد که باید آن باید روی آن کلیک کنید.
0) سپس از بین گزینه های ظاهر شده باید گزینه ی devices را انتخاب کنید.

تنظیمات نرم افزار

۵) برای انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500 صفحه ای با علامت مثبت ظاهر می شود که باید گزینه ی + را انتخاب کنید و سپس وارد بخش Manual Adding بشید.

سپس در قسمت Alias نام دلخواه، در قسمت Register Mode گزینه ی IP/ Domain، در قسمت Address آی پی استاتیک، در قسمت Port حتما عدد ۸۰۰۰ در قسمت User Name نام کاربری دستگاه دی وی آر، در قسمت password رمز عبور دستگاه، و در قسمت Camera No عدد دوربین را وارد کنید.


۶) سپس گزینه ی Start Live View را انتخاب کنید.
۷) پس از انجام مراحل فوق، عملیات انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 با موفقیت به پایان رسیده است و شما قادر خواهید بود تصاویر دوربین مداربسته را به صورت زنده روی گوشی هوشمند خود مشاهده کنید.

نکته ی مهم: برای دریافت IP استاتیک با سرویس دهنده ی اینترنت خود تماس بگیرید و پس از پرداخت هزینه ی لازم، آی پی استاتیک را دریافت نمایید.


نکات مهم مقاله

فرآیند انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500 ، مشاهده و ضبط تصاویر دوربین های مداربسته که این روزها بسیار مورد استقبال قرار گرفته. انتقال تصویر در دو نوع انتقال تصویر با شبکه ی محلی و انتقال تصویر با شبکه ی اینترنت انجام می گیرد. با توجه به اهمیت انتقال تصویر در دوربین های مداربسته و نرم افزارهای گوناگونی که برای انتقال تصویر ساخته شده اند، پیدا کردن یک نرم افزار خوب برای انتقال تصویر بسیار مهمه.

یکی از بهترین نرم افزارها انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500 تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 است. انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 از نوع اتصال به اینترنته. در این مقاله سعی کردیم درباره ی ویژگی های منحصر به فرد برنامه ی IVMS_4500 مثل پخش زنده ی تصاویر ۱۶ دوربین مداربسته، ریست کردن تنظیمات و قابلیت بازبینی تصاویر بپردازیم.

کاربرد انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه IVMS-4500 برای بازیابی، ذخیره، برش و مدیریت تصاویر حاصل از دوربین مداربسته که به راحتی با استفاده از این برنامه به تمامی تصاویر دسترسی خواهید داشت. سپس به طور گام به گام نحوه ی انتقال تصویر هایک ویژن با برنامه ی IVMS_4500 پرداختیم که ابتدا باید تنظیمات دستگاه دی وی آر، سپس تنظیمات مودم را انجام دهید و در پایان نرم افزار IVMS_4500 را نصب و راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *