راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن

راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن

اگر قصد دارید محل کار یا منزل خود را به دوربین های مداربسته مجهز کنید، دست نگه دارید. بهتر است پیش از خرید سیستم های امنیتی راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن را که برای شما آماده کرده ایم، مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید و نصب دوربینهای مداربسته نمایید. همراه ما باشید.

راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن:

راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن:


اگر بخواهیم یک راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن خوب و مفیدی ارائه بدیم، ابتدا به نکات مهمی که باید پیش از خرید در نظر بگیرید اشاره کنیم. سپس در ادامه ی راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن، چندین مدل پرفروش را به همراه قابلیت ها معرفی خواهیم کرد. و سپس پکیج های فوق العاده کاربردی متناسب با نیازهای شما را معرفی خواهیم کرد.


راهنمای انتخاب دستگاه ضبط ان وی آر:

اولین موردی که قراره در مقاله ی راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن به آن بپردازیم، راهنمای خرید دستگاه ان وی آره. اگر بخواهیم دستگاه های ضبط ان وی آر را بر اساس تعداد دوربین هایی که پشتیبانی میکنند، در انواع ۴، ۸، ۶، ۳۲ و گاها ۶۴ کاناله نیز موجودند. بسته به این که چه تعداد دوربینی برای سیستم امنیتی دوربین مداربسته ی خود نیاز دارید، باید نوع مناسبی از دستگاه ان وی آر را انتخاب کنید.

البته لازم به ذکره که دستگاه های ان وی آر هایک ویژن ورودی صدا ندارند و برای ضبط صدا بایستی از میکروفون استفاده نمود.پهنای باند یکی دیگر از مسائل مهم در انتخاب دستگاه ان وی آره. بهتره پهنای باند مصرفی دوربین ها در محدوده ی پهنای باند ورودی دستگاه ان وی آر باشد تا در سیستم امنیتی اختلالاتی پیش نیاید.

پهنای باند در حقیقت همان سرعت تبادل اطلاعاته و تصاویر دریافت شده از دوربین ها با استفاده از باند به دستگاه های ضبط دیجیتال منتقل میشه.نکته ی مهم دیگر درباره ی دستگاه ان وی آر هایک ویژن که باید در مقاله ی راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن به آن اشاره کنیم، تعداد و ظرفیت هارد دیسک ها میباشد.

ازجمله مراحل:

دستگاه های ان وی آر هایک ویژن حافظه ی داخلی ندارند و باید از حافظه های خارجی یا همان هارد دیسک ها استفاده کرد. دستگاه های ان وی آر هایک ویژن معمولا از تعداد معینی هارد دیسک پشتیبانی میکنند. اگر میزان استفاده ی شما از دستگاه های ضبط طولانی مدته، بهتره از هارد دیسک های با ظرفیت بالا مثل ۲ ترابایتی استفاده کنید.


چهارمین ویژگی که باید در نظر بگیرید POE بودن دستگاه ان وی آره. دستگاه های ان وی آر POE ضمن انتقال اطلاعات، جریان برق لازم برای دوربین ها را تامین مینماید که یک قابلیت عالی برای دستگاه ان وی آر به شمار میره. اگر پروژه ی سیستم امنیتی شما گسترده است و برای اماکنی مثل سازمان ها یا کارخانجات استفاده میکنید، استفاده از دستگاه ان وی آر POE تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها خواهند داشت.

فرمت ذخیره سازی تصاویر نیز هنگام خرید دستگاه های ان وی آر مهمه. معمولا دستگاه های ان وی آر هایک ویژن تصاویر را در چهار فرمتH.265 ،+H.265 ،H. 264 و +H.264 ذخیره میکنند. با بالا رفتن فرمت ذخیره سازی، قابلیت فشرده سازی تصاویر و همچنین مدت زمان ذخیره و نگهداری تصاویر بالاتر میره. بهترین فرمت ذخیره سازی دستگاه های ان وی آر هایک ویژن فرمت + H.265 است.


مدل های پرفروش دستگاه های ان وی آر هایک ویژن:

راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن در دستگاه های ان وی آر چهار کاناله:
DS_7104NI_Q1/4P/M: این دستگاه چهار کاناله، با کیفیت ضبط حداکثر ۸ مگاپیکسله که از یک هارد دیسک ۶ ترابایتی پشتیبانی میکند. پورت های خروجی تصویر VGA ، HDMI و LAN و همچنین خروجی اسپیکر داره. پهنای باند ورودی این دستگاه ۴۰ Mbps .

خرید دوربین مداربسته هایک ویژن


DS_7104NI_Q1/M: این دستگاه نیز مثل مدل قبلی ۴ کاناله با کیفیت تصویر ۸ مگاپیکسله و تمام فرمت های ذخیره سازی تصویر را پشتیبانی میکند.
DS_7604NI_QI: این مدل نیز در تمام ویژگی ها با دو مدل پیشین مشابه و تنها تفاوت آن اینه که علاوه بر ۴ فرمت ذکر شده از فرمت MPEG4 نیز پشتیبانی میکند‌.


دستگاه های ان وی آر ۸ کاناله ی پرفروش در راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن

دستگاه های ان وی آر 8 کاناله ی پرفروش در راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن


DS_7608NI_K1: این دستگاه ۸ کاناله با کیفیت ضبط ۸ مگاپیکسلی از یک هارد دیسک ۶ ترابایتی پشتیبانی میکند‌ خروجی تصاویرVGA ، LAN و HDMI دارد و هر چهار فرمت ذخیره سازی را پشتیبانی میکند. پهنای باند ورودی این دستگاه ۵۰ Mbps است.


DS_7108NI_Q1/8P/M: این دستگاه نیز مشابه مدل قبلی ۸ کاناله با کیفیت تصویر ۸ مگاپیکسله و ظرفیت هارد دیسک یکسانی داره. تنها از دو فرمت پشتیبانی میکند ‌و پهنای باند ورودی ۶۰ Mbps داره.


راهنمای انتخاب دستگاه دی وی آر هایک ویژن:

راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن دومین موردی که در مقاله ی راهنمای خرید محصولات هایک ویژن میخواهیم بررسی کنیم، دستگاه دی وی آره. دستگاه های دی وی آر بر اساس تعداد کانال ۴، ۸، ۱۶، ۲۴ و ۳۲ کاناله هستند و شما باید بر حسب نیاز خود و تعداد دوربین هایی که نیاز دارید اقدام به خرید دستگاه دی وی آر کنید. دستگاه های دی وی آر هایک ویژن نیز مثل سایر محصولات این برند، کیفیت تصاویر متفاوتی دارند.


دستگاه های ضبط دی وی آر نیز حافظه ی داخلی ندارند و از طریق درگاه SATA میتونید یک یا دو هارد دیسک به آن متصل کنید. هارد دیسک ها ظرفیت های متفاوتی دارند و شما باید بسته به نیاز و مصرف خود از هارد دیسک با ظرفیت معینی استفاده کنید.برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به صفحه مشخصات فنی دوربین مداربسته مراجعه نمایید.

درادامه:


دستگاه های دی وی آر پورت های ورودی و خروجی متفاوتی دارند. هنگام خرید دستگاه دی وی آر، به داشتن پورت هایی مثل پورت HDMI، پورت USB ، LAN و … دقت کنید.
دی وی آر های نسل جدید هایک ویژن دارای فناوری POC میباشند و این قابلیت را دارند که برق مورد نیاز دوربین ها را با استفاده ای کابل تصویر فراهم میکنند.

همه ی دستگاه های دی وی آر هایک ویژن دارای فناوری Tribrid میباشند که میتونند دوربین های IP را نیز پشتیبانی کنند‌. فناوری HD-TV1 بدون نیاز به هزینه ی اضافی این امکان را به کاربر میدهند که سیستم آنالوگ را به سیستم مگاپیکسلی بروزرسانی کنند‌.


دستگاه های دی وی آر هایک ویژن بر اساس نوع سیگنال در دو طبقه ی آنالوگ و آنالوگ HD طبقه بندی میشه. دستگاه های دی وی آر آنالوگ در سال های اخیر به علت خارج شدن از دوره ی فناوری دیگر تولید نمیشوند. اما دستگاه های دی وی آر آنالوگ HD نسل جدیدی از دستگاه های دی وی آر هستند که قابلیت اتصال دوربین های آنالوگ را دارند. همچنین کیفیت ضبط Full HD دارند و از تعداد محدودی دوربین IP پشتیبانی میکنند.

برای مطالعه: آپدیت فریم ور دی وی آر هایک ویژن


دستگاه های دی وی آر پرفروش هایک ویژن در راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن

دستگاه های دی وی آر پرفروش هایک ویژن


DS-7204HQHI-K1: این دستگاه ۴ کاناله که از دو دوربین IP نیز پشتیبانی میکند با کیفیت ضبط ۳ مگاپیکسلی از مدل های پرفروش برند هایک ویژن است. این دستگاه یک هارد ۶ ترابایتی را پشتیبانی کرده و دارای پورت های VGA، HDMI، LAN، CVBS میباشد.

فرمت ذخیره سازی این دستگاه H.264/H.264+/ H.265/ H.265 pro/ H.265 pro+ میباشد. همچنین این دستگاه از ۴ میکروفون پشتیبانی میکند.
DS-7208HGHI-F1: این دستگاه علاوه بر داشتن ۸ کانال، از دو عدد دوربین IP نیز پشتیبانی میکند. کیفیت ضبط تصاویر در این دستگاه حداکثر ۲ مگاپیکسل است و از یک هارد ۶ ترابایتی پشتیبانی میکند.

فرمت ذخیره سازی تصاویر نیز مثل مدل پیشین است. همچنین این دستگاه از یک میکروفون پشتیبانی میکند.
DS-7216HGHI-F1: این دستگاه ان وی آر ۱۶ کاناله از دو دوربین IP پشتیبانی میکند و کیفیت ضبط تصاویر ۲ مگاپیکسلی داره. ظرفیت این دستگاه نیز یک هارد دیسک ۶ ترابایتیه.

در پشت این دستگاه پورت های VGA، HDMI، LAN و CVBS وجود داره. این دستگاه ۱۶ کاناله از یک عدد میکروفون پشتیبانی میکند.


راهنمای انتخاب دوربین های هایک ویژن:

آخرین مورد از محصولات هایک ویژن که در مقاله ی راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن قصد بررسی آن را داریم، دوربین مداربسته میباشد. هنگام خرید دوربین مداربسته ی هایک ویژن باید به سنسور تصویر دقت کنید. سنسورها مسئول تبدیل نور دریافتی به سیگنال الکتریکی هستند. سیگنال های موجود در دوربین های هایک ویژن از نوع CMOS هستند که مصرف انرژی کم و بازده بالاتری داره‌.


دوربین های مداربسته کیفیت تصویر متفاوتی داره و معمولا دوربین های هایک ویژن کیفیت ۱مگاپیکسل الی ۸ مگاپیکسلی داره. رزولوشن نیز در هر نوع دوربین متفاوته.
هنگام خرید دوربین، باید به نوع لنز آن نیز دقت کنید. سه نوع لنز دوربین وجود داره: لنز ثابت، لنز متغیر و لنز واید. که لنزهای واید برای فضاهای کوچک مناسب تر هستند.

همه ی دوربین های هایک ویژن مجهز به فناوری دید در شب هستند اما برد پرتاب نور و کیفیت آنها متفاوته. استاندارد محافظت IP فاکتور دیگریه که مقاومت دوربین را در برابر عوامل خارجی و عوامل داخلی نشان میده. دوربین های هایک ویژن معمولا استاندارد IP67 یا IP66 دارند.

حتما بخوانید: انتقال تصویر هایک ویژن به روش P2P


پکیج های مختلف dvr، nvr و دوربین هایک ویژن:

پکیج های مختلف dvr، nvr و دوربین هایک ویژن:

در بخش پایانی مقاله ی راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن، قصد معرفی پکیج های مختلف هایک ویژن را داریم.
پکیج محصولات هایک ویژن متفاوت هستند که ما قصد داریم در این بخش چند مورد از آنها را معرفی کنیم.
پکیج ۱: این پکیج ۴ دوربین ۵ مگاپیکسلی و یک دستگاه ضبط ۴ کاناله با هارد دیسک ۱ ترابایتی داره.

این پکیج قابلیت انتقال تصویر و تشخیص حرکت نیز داره.
پکیج ۲: این پکیج از ۱۰ دوربین ۳ مگاپیکسلی و یک دستگاه ضبط ۱۶ کاناله تشکیل شده. دستگاه ضبط این پکیج از یک هارد دیسک ۲ ترابایتی پشتیبانی میکند. تمام دوربین ها مجهز به تکنولوژی دید در شب هستند.


پکیج ۳: این این پکیج ۱۰ دوربین ۵ مگاپیکسلی و یک دستگاه ضبط ۱۶ کاناله میباشد‌ و از یک هارد ۱ ترابایتی پشتیبانی میکند.
پکیج ۴: این پکیج شامل ۱۲ دوربین ۵ مگاپیکسلی و دستگاه ضبط ۱۶ کاناله میباشد و از هارد دیسک ۱ ترابایتی پشتیبانی میکند.


پکیج ۵: این پکیج ۱۲ دوربین ۳ مگاپیکسلی و یک دستگاه ضبط دیجیتال داره. دوربین ها کیفیت ۳ مگاپیکسلی داره. دستگاه ضبط از هارد دیسک یک ترابایتی پشتیبانی میکنه.
همانطور که مشاهده میکنید پکیج ها متفاوت اند و انواع گوناگونی داره. پکیج ها در انواع ۴ دوربینه، ۸ دوربینه، ۱۰ دوربینه ۱۲، دوربینه و ۱۶ دوربینه هستند.

دوربین ها کیفیت متفاوتی داره. بسته به تعداد و کیفیت تصاویر دوربین، طول کابل رایگان، مدل دستگاه ضبط و طول کابل رایگان قیمت های متفاوتی داره. البته باید این نکته را یادآوری کنیم که تمامی پکیج ها مجهز به قابلیت انتقال تصویر هستند.


خلاصه ی نکات کلیدی مقاله:


همانطور که هنگام خرید هر وسیله ای باید یک سری نکات را مد نظر قرار بدید، باید هنگام خرید سیستم های امنیتی نیز اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه و مقرون به صرفه ای داشته باشید. در مقاله ی راهنمای انتخاب محصولات هایک ویژن سعی شد درباره ی نکات اساسی صحبت بشه.


به طور کلی هنگام خرید دستگاه های ضبط دی وی آر یا ان وی آر باید تعداد کانال ها، پورت های ورودی و خروجی، کیفیت و فرمت تصاویر و همچنین ظرفیت پشتیبانی از هارد دیسک را در نظر بگیرید و سعی کنید متناسب با نیاز خود و این که سیستم امنیتی خود را در چه مکانی میخواید نصب کنید، اقدام به خرید این دستگاه ها نمایید.


برای خرید دوربین مداربسته نیز باید کیفیت تصاویر و نوع لنز را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید.اگر نگران هستید و نمیدانید از چه دستگاه ضبط و چه تعداد دوربین برای سیستم امنیتی خود استفاده کنید، میتونید با راهنمایی فروشنده ی دوربین های مداربسته از پکیج های هایک ویژن استفاده کنید.

پکیج های هایک ویژن انواع مختلفی دارند. پکیج ها دارای تعداد مشخصی دوربین، یک دستگاه ضبط دیجیتال، هارد دیسک خارجی و طول معینی از کابل میباشد. قیمت پکیج ها بسته به عواملی مثل تعداد دوربین، نوع دستگاه ضبط و ظرفیت هارد دیسک قیمت های مختلفی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp با پرسنل فروش هایک ویژن پلاس اپراتور مورد نظر خود را انتخاب و صحبت کنید.
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم.